Zlot fanów Suzuki V-Strom - relacja

Tegoroczny zlot fanów V-Stroma ruszył w piątek 25.09. Jak u Hitchcocka zaczęło się od trzęsienia ziemi - czyli pokazu ratownictwa medycznego: symulowany wypadek i pierwsza pomoc. Później napięcie tylko rosło.

Maciej Osuch
Zlot V-Strom i przyjaciele - Podleisce 2015.

Za pokaz szacun należy się ekipie Motorat. Po symulacji odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy motocykliście – chętnych nie brakowało.  A wieczorem wszyscy spotkali się przy ognisku, gitarze i… napojach rozgrzewających.

W sobotę element grozy wprowadziła pogoda - chętni na trasy wyjeżdżali w deszczu. Później pogoda się ustabilizowała - lało równo do samego wieczora. Sprawdziła się stara zasada „nie ma złej pogody, są tylko źle ubrani motocykliści”. Na szczęście zlotowa ekipa była na to przygotowana, bo zdecydowana większość uczestników, mimo deszczu, wyjechała na trasy. A było co oglądać - Jura Krakowsko-Częstochowska ma ciekawe zabytki, zapierające dech w piersiach krajobrazy oraz fajne trasy. Nie obeszło się bez przygód, na szczęście były one na tyle niegroźne, że wszyscy wrócili zadowoleni. W sobotni wieczór organizator przygotował małą niespodziankę - koncert folk-metalowej kapeli CRONICA. Wielki szacun dla zespołu! Zagrali tak, że nawet piwo w barze przestało się sprzedawać... Nawet obsługa się bawiła. Koncert i wieczorne ognisko przeplatały konkursy. Do wygrania były gadżety Suzuki, Motula, Motobagażu, Shimy oraz Marselusa, swoje dorzucił Śląski Urząd Marszałkowski. A nasza redakcja ufundowała trzy roczne prenumeraty MOTOCYKLA.

Przez cały czas zlotu do dyspozycji uczestników (a było ich ponad 120) był testowy DL 1000. Nie miał łatwo, bo każdy chciał sprawdzić jak jeździ. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również porady mechanika Suzuki (MotoJoker Częstochowa) - warto poznać swoje moto, bo nigdy nie wiadomo co wyskoczy na trasie. 

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody impreza znakomicie się udała. Powtórka za rok? Organizatorzy nie powiedzieli "nie", więc do zobaczenia.

Zobacz również:
REKLAMA