Zlot motocyklistów Harley-Davidson staruje już dziś

Startuje FH-DCE Super Rally® 2013, największy zlot motocyklowy poświęcony marce w całej Europie, który potrwa od 16 do 20 maja. Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Polsce, a organizatorzy spodziewają się przyjazdu aż 12 tysięcy uczestników z całego kontynentu.

Na Stadionie Olimpijskim, który na czas zlotu przeobrazi się w motocyklowe miasteczko o powierzchni 25 hektarów, będzie pracować ok. 200 osób, dodatkowo wspieranych przez prawie 100 wolontariuszy. Teren zostanie ogrodzony prawie 12 km płotów. Organizatorzy szykują się do wydawania ok. 15 tys. śniadań dziennie dla uczestników nocujących na polu campingowym. Do dyspozycji motocyklistów przygotowano również kilkadziesiąt punktów gastronomicznych i handlowych. W programie zlotu są koncerty 22 zespołów coverowych, pokazy najpiękniejszych motocykli, zorganizowane wycieczki po najpiękniejszych regionach Dolnego Śląska, ale również szkolenia z bezpieczeństwa na drogach oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że przyjeżdżają do nas motocykliści z Niemiec, całej Skandynawii, Luksemburga, Austrii, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii, Litwy, a nawet z Japonii. Spodziewamy się także reprezentantów z innych europejskich krajów – informuje Kuba Pyra, Prezydent Harley-Davidson Club Poland, organizator zlotu.

Zlot FH-DCE Super Rally®  Wrocław 2013 jest imprezą zamkniętą i biletowaną, dedykowaną miłośnikom motocykli Harley-Davidson oraz gościnnie Indian i Buell. W dniach 15-20 maja mogą nastąpić utrudnienia w ruchu na drogach dojazdowych do Stadionu Olimpijskiego, czyli na alejach Różyckiego, Paderewskiego oraz ul. Mickiewicza.

Zloty FH-DCE Super Rally® odbywają się od 1964 roku, gromadząc od 10 do 20 tysięcy fanów legendarnych jednośladów. Gospodarzem jest Europejska Federacja Klubów Harely-Davidson, ogromna społeczność zrzeszająca 80 klubów i 35 tysięcy członków z całej Europy. Tegoroczny zlot jest organizowany przez Harley-Davidson Club Poland, pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia. Jest to pierwszy FH-DCE Super Rally® organizowany w Polsce!

Więcej informacji: www.superrally.pl

Zobacz również:
REKLAMA