[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Zmarł Ralf Waldmann - 20-krotny zwycięzca wyścigów Grand Prix

10 marca w wieku 51 lat zmarł były zawodnik Mistrzostw Świata Ralf Waldmann – komentator sportowy i wielokrotny zwycięzca Grand Prix.

W 1986 roku Ralf Wadmann, na hiszpańskim Rieju, po raz pierwszy wystartował w mistrzostwach świata. Po 8 sezonach startów w klasie 80cm3 i 125cm3 przesiadł się na 250 cm3. W latach 90-tych był jednym z szybszych zawodników startujących na ćwiartkach. W ciągu swojej kariery zwyciężył Grand Prix 20-krotnie, a na podium stanął aż 50 razy! 

Jego najbardziej efektownym wyścigiem, który zapisał się na kartach historii była runda Grand Prix w Donington Park w 2000 roku. Wielka Brytania słynie z brzydkiej pogody, więc Waldmann postanowił wtedy (jako jeden z niewielu) założyć do swojej Aprilii opony na deszcz. Niestety – przez większość okrążeń było sucho. Ralf był zbyt wolny i został nawet zdublowany przez Oliviera Jacque z teamu Yamahy. Pod koniec wyścigu Waldmann dostał od losu drugą szansę - 10 okrążeń przed metą na torze mocno się rozpadało. Waldmann rzucił się do odrabiania strat. Na ostatniej prostej wyprzedził Oliviera Jacque i wygrał z przewagą trzech dziesiątych sekundy. Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo świata (1996 i 1997) przegrywając odpowiednio o 6 i 2 punkty z ówczesnym mistrzem i prawdziwą legendą wyścigów motocyklowych - Maxem Biaggi.

REKLAMA

Ralf Waldmann ostatni raz wystartował w 2009 roku. Po zakończeniu kariery został ekspertem i komentatorem sportowym dla niemieckiego Eurosportu. W najbliższy weekend miał on komentować rozpoczynające się Grand Prix Kataru. Przyczyna jego śmierci nie została potwierdzona, ale najprawdopodobniej był to zawał serca. Ralf zmarł w wieku 51 lat.

zobacz galerię

Zobacz również:
Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna, szósta już impreza z serii Motocyklowych Niedziel Na Stacjach BP w tym roku. Motocykliści z Wrocławia i okolic przybywajcie na Legnicką 67 już w niedzielę od 11.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij