[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Zmarł Ralf Waldmann - 20-krotny zwycięzca wyścigów Grand Prix

10 marca w wieku 51 lat zmarł były zawodnik Mistrzostw Świata Ralf Waldmann – komentator sportowy i wielokrotny zwycięzca Grand Prix.

W 1986 roku Ralf Wadmann, na hiszpańskim Rieju, po raz pierwszy wystartował w mistrzostwach świata. Po 8 sezonach startów w klasie 80cm3 i 125cm3 przesiadł się na 250 cm3. W latach 90-tych był jednym z szybszych zawodników startujących na ćwiartkach. W ciągu swojej kariery zwyciężył Grand Prix 20-krotnie, a na podium stanął aż 50 razy! 

Jego najbardziej efektownym wyścigiem, który zapisał się na kartach historii była runda Grand Prix w Donington Park w 2000 roku. Wielka Brytania słynie z brzydkiej pogody, więc Waldmann postanowił wtedy (jako jeden z niewielu) założyć do swojej Aprilii opony na deszcz. Niestety – przez większość okrążeń było sucho. Ralf był zbyt wolny i został nawet zdublowany przez Oliviera Jacque z teamu Yamahy. Pod koniec wyścigu Waldmann dostał od losu drugą szansę - 10 okrążeń przed metą na torze mocno się rozpadało. Waldmann rzucił się do odrabiania strat. Na ostatniej prostej wyprzedził Oliviera Jacque i wygrał z przewagą trzech dziesiątych sekundy. Dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo świata (1996 i 1997) przegrywając odpowiednio o 6 i 2 punkty z ówczesnym mistrzem i prawdziwą legendą wyścigów motocyklowych - Maxem Biaggi.

REKLAMA

Ralf Waldmann ostatni raz wystartował w 2009 roku. Po zakończeniu kariery został ekspertem i komentatorem sportowym dla niemieckiego Eurosportu. W najbliższy weekend miał on komentować rozpoczynające się Grand Prix Kataru. Przyczyna jego śmierci nie została potwierdzona, ale najprawdopodobniej był to zawał serca. Ralf zmarł w wieku 51 lat.

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij