Zmarł Stanisław Olszewski - wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski

W wieku 67 lat odszedł od nas Stanisław Olszewski - jedna z najwybitniejszych postaci sportów motorowych w Polsce, najbardziej utytułowany zawodnik w kraju.

PZM
Stanisław Olszewski - wielokrotny mistrz świata, Europy i Polski.

Stanisław Olszewski aż 130 razy reprezentował Polskę w motocrossie dwukrotnie zdobywając tytuł mistrza Europy (1979, 1980),  10 tytułów mistrza i 5 wicemistrza Polski, mistrza KDL (1976 r.), wicemistrza KDL (1977 r.). W 1980 roku wywalczył także mistrza świata w klasie 80 cm3 oraz pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach świata Enduro.
Stanisław Olszewski swoją karierę zaczął w wieku 18 lat i reprezentował Polskę przez 24 lata, co jest rekordem jeżeli chodzi o aktywność sportową. Motocyklista był odznaczany m.in. „Złotym Krzyżem Zasługi”, „Złotą Honorową OdznakąPolskiego Związku Motorowego” oraz złotą odznaką: „Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej”
To wielka strata dla całej Polski i grona motocyklowego. Pogrzeb odbędzie się jutro (30.04): o godzinie 13.30 wystawienie ciała w Domu Przedpogrzebowym w Olsztynie ul. Mariańska,: o 14.00 msza w kościele Chrystusa odkupiciela. Stanisław Olszewski zostanie pochowany na cmentarzu przy ulicy Poprzecznej w Alei Zasłużonych w Olsztynie.

źródło PZM.pl

Zobacz również:
REKLAMA