[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Zmarł Wiktor Węgrzyn komandor Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

We wtorek 17 stycznia po ciężkiej chorobie zmarł w Chicago Wiktor Węgrzyn - twórca i wieloletni komandor Rajdów Katyńskich oraz organizator zlotów imienia ks. ułana Zdzisława Jastrzębiec-Peszkowskiego na Jasnej Górze.

Wiktor Węgrzyn komandor Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego , zdjęcie pochodzi ze strony www.rajdkatynski.net

Wiktor Węgrzyn był księgarzem i mechanikiem samochodowym. W latach 70. wyemigrował do USA. Po powrocie do Polski, w 2001 roku założył Stowarzyszenie Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, którego celem jest organizowanie rajdów motocyklowych upamiętniających pomordowanych na Wschodzie polskich patriotów oraz pielęgnowanie tradycji narodowych i udzielanie pomocy Polakom na Wschodzie.

W 2010 odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upamiętnianiu prawdy o zbrodni katyńskiej.

Miał 77 lat.

Pogrzeb odbędzie się w Polsce, informacje na temat daty i miejsca znajdziecie na stronie www.rajdkatynski.net

Zobacz również:
Uwaga, uwaga! Mamy dla Was 15 kalendarzy "Motocykle marzeń 2020"! By stać się posiadaczem jednego z nich musisz tylko odpowiedzieć na dwa pytania.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA