[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

Zmarł Włodzimierz Kwas (1956–2017)

Zmarł Włodzimierz Kwas

(1956–2017)

Niemal dokładnie w dzień swoich 61. urodzin odszedł od nas Włodek Kwas – człowiek ważny dla rozwoju motocyklizmu i sportu motocyklowego w Polsce, jak również dla naszego miesięcznika, z którym był związany od początku jego wydawania aż do dziś.

Przygoda Włodka z motocyklami rozpoczęła się w 1970 roku, w 1973 r. zajął się sportem motocyklowym: startował w trialu, później w enduro i motocrossie, a od 1976 roku w wyścigach, w których zdobył trzy tytuły mistrza Polski i osiem wicemistrzowskich.

Inną sferą zainteresowań Włodka Kwasa było konstruowanie motocykli. W 1986 roku zrobił pięć ram wyścigowych według własnego pomysłu, z kilkoma rozwiązaniami konstrukcyjnymi wzorowanymi na Yamasze RD 250. Na tych maszynach z tymi ramami wystartowali m.in. Janusz Oskaldowicz i on sam. Efekt: Oskaldowicz zdobył mistrzostwo Polski, Włodek – tytuł wicemistrzowski. Pod koniec lat 80., gdy był zawodnikiem i trenerem Stołecznego Klubu Motorowego, skonstruował kilkadziesiąt wyścigówek na bazie czeskich cezetek 513 i 516.

Włodek Kwas był też konstruktorem prototypowego motocykla Maraton 125, który miał być produkowany w zakładach FSO na Żeraniu.

W 1993 roku pojawił się w naszej redakcji, a w latach 1998–2003 był redaktorem naczelnym „Motocykla”. Przez te lata napisał dla nas kilkaset artykułów, korzystając ze swojej ogromnej wiedzy i doświadczenia.

Żegnaj Włodku, będzie nam Ciebie brakowało.

zobacz galerię

Zobacz również:
Norton to kolejna brytyjska marka po BSA i Royal Enfieldzie, która po upadku trafia w ręce Hindusów. Czy to szansa na ratunek dla brytyjskiej legendy?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA