[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Zmian w ustawie c.d.

Przy okazji zmian w sposobie uzyskiwania prawa jazdy na kategorię C (samochody powyżej 3.5 tony) Ministerstwo Infrastruktury zamierza wziąć na tapetę również inne kategorie, w tym A.

Resort planuje ustanowić nowe zasady dla przyszłych motocyklistów. Plan zakłada podniesienie wieku uprawniającego do posiadania prawka na "duże motocykle" do 24 lat. Młodsi adepci będą mogli zrobić prawo jazdy kategorii A2 od 18 lat na maszyny o mocy poniżej 46 KM (Valentino Rossi chyba ich zainspirował), a po dwóch latach posiadania takiego "małego A" będą mogli zdawać na duże motocykle. Oprócz tego resort  planuje stworzenie nowej kategorii AM, obejmującej motorowery i skutery. Chętni bedą musieli mieć ukończone 14 lat. Osoby pełnoletnie nie będą musieli posiadać prawka kategorii AM.

Zobacz również:
Ostatnie szkolenie MAT level 1 już za nami. Wietrzny, ale pogodny dzień pozwolił przeprowadzić szkolenie bez przeszkód i wysłać w Polskę kolejną zadowoloną grupę uczestników.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA