[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Znamy trasę rajdu Dakar 2020

Piach, kurz, pot, łzy i nieziemski wysiłek. Najtrudniejszy rajd świata - Dakar 2020 - wystartuje 5 stycznia w Dżedda.

W 2020 roku Dakar świętuje 42 lata od powstania. Nie bez powodu nazwano go najtrudniejszym rajdem na świecie. To walka z samym sobą, maszyną, ciężkim terenem i warunkami pogodowymi. To trudny sprawdzian dla każdego z zawodników i już samo dojechanie do mety ostatniego etapu stanowi ogromne osiągnięcie.

Przyszłoroczny Dakar podzielony został na 12 etapów, startuje 5 stycznia w mieście Dżedda (w zachodniej części Arabii Saudyjskiej). Jego trasa o długości około 9000 km będzie prowadzić po największej na świecie piaszczystej pustyni Ar-Rab Al-Chali, która ma powierzchnię 650 000 km². Nie są znane jeszcze dokładne długości odcinków, ale wiadomo już, że będzie trudniej niż rok temu. Dzień odpoczynku zaplanowano w stolicy Arabii, czyli Rijadzie. Wyścig zakończy się 17 stycznia w Al-Quiddiya.

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ:

Dogadałbyś się z motocyklistą? Slang motocyklowy [QUIZ vol.2]

Przypomnijmy: dwa lata temu z organizacji imprezy wycofała się Boliwia, Chile i Ekwador. To dlatego 41. edycja Rajdu Dakar odbyła się tylko na terenie jednego państwa - Peru - w Ameryce Południowej i liczyła "zaledwie" 5000 km. W tym roku organizatorzy (Amaury Sport Organisation) dogadali się z szejkami i przenieśli rajd z Peru do Arabii Saudyjskiej. Według wstępnych informacji Arabia ma gościć rajd Dakar przez kolejne pięć lat. 

ZOBACZ TEŻ:

Znamy cenę Yamahy Tenere 700

 

REKLAMA

REKLAMA

Trasa Rajdu Dakar 2020

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Honda zaprasza do Barda Śląskiego. W weekend 24 -26 maja odbędzie się tam Honda Adventure Day - impreza dla fanów Hondy Afryka Twin połączona z Rajdem Tukan 2019
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij