[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
5.0

Znamy trasę rajdu Dakar 2020

Piach, kurz, pot, łzy i nieziemski wysiłek. Najtrudniejszy rajd świata - Dakar 2020 - wystartuje 5 stycznia w Dżedda.

W 2020 roku Dakar świętuje 42 lata od powstania. Nie bez powodu nazwano go najtrudniejszym rajdem na świecie. To walka z samym sobą, maszyną, ciężkim terenem i warunkami pogodowymi. To trudny sprawdzian dla każdego z zawodników i już samo dojechanie do mety ostatniego etapu stanowi ogromne osiągnięcie.

Przyszłoroczny Dakar podzielony został na 12 etapów, startuje 5 stycznia w mieście Dżedda (w zachodniej części Arabii Saudyjskiej). Jego trasa o długości około 9000 km będzie prowadzić po największej na świecie piaszczystej pustyni Ar-Rab Al-Chali, która ma powierzchnię 650 000 km². Nie są znane jeszcze dokładne długości odcinków, ale wiadomo już, że będzie trudniej niż rok temu. Dzień odpoczynku zaplanowano w stolicy Arabii, czyli Rijadzie. Wyścig zakończy się 17 stycznia w Al-Quiddiya.

REKLAMA

ZOBACZ TEŻ:

Dogadałbyś się z motocyklistą? Slang motocyklowy [QUIZ vol.2]

Przypomnijmy: dwa lata temu z organizacji imprezy wycofała się Boliwia, Chile i Ekwador. To dlatego 41. edycja Rajdu Dakar odbyła się tylko na terenie jednego państwa - Peru - w Ameryce Południowej i liczyła "zaledwie" 5000 km. W tym roku organizatorzy (Amaury Sport Organisation) dogadali się z szejkami i przenieśli rajd z Peru do Arabii Saudyjskiej. Według wstępnych informacji Arabia ma gościć rajd Dakar przez kolejne pięć lat. 

ZOBACZ TEŻ:

Znamy cenę Yamahy Tenere 700

 

REKLAMA

REKLAMA

Trasa Rajdu Dakar 2020

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz również:
Tak, tak, to wcale nie jest żart. 25 lat temu, w listopadzie 1994 roku, na rynku pojawił się pierwszy numer „Motocykla”. Przez tych 300 miesięcy świat przyspieszył, podobnie jak współczesne motocykle. Przez 2,5 dekady przygotowaliśmy dla Ciebie 299 numerów naszego magazynu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij