Znamy zwycięzców Pit Bike Cup 2020

Sześćdziesięciu dziewięciu zawodników i czternastka uczestników jazd pokazowych, tak liczna ekipa pojawiła się na nowym torze stworzonym do jazdy na pit bike. 

Pit Bike Cup Głażewo 2020 FOT. Sławomir Kowalski

-Staraliśmy się przygotować trasę perfekcyjnie. Przyjęcie zawodników pit bike z całego kraju było sporym wyzwaniem. Do tej pory cykl odbywał się na torze w Głażewie, jest to miejsce które podniosło maksymalnie poprzeczkę organizacyjną, to nas dodatkowo mobilizowało. Na miejscu mamy bardzo prężną szkółkę, blisko sześćdziesiątka zawodników od najmłodszych dzieci, przez młodzież, po dorosłych. Wszyscy bardzo się zaangażowali się w organizację tego wydarzenia, za co bardzo dziękuję. Dziękuję również wszystkim, którzy przyjechali do Mórkowa i wzięli udział w Pit Bike Cup- podkreśla Jakub Majchrzak z PitBike51 w Lesznie.

W tym sezonie organizatorzy terenowego cyklu Pit Bike Cup, toruński klub MX otopit Toruń, zaplanował dwie rundy. Niestety kolebka pit bików w tym roku pechowo trafiła z pogodą ponieważ oba jesienne terminy okazały się deszczowe. Pierwsza runda po zalaniu toru została całkowicie odwołana, podczas drugiej zawodnicy przejechali tylko jedną serię wyścigów. Dodatkowy termin, który pojawił się w kalendarzu, stał się więc rekompensatą za nieudane starty dla zawodników.

Tradycyjnie podczas zawodów mogliśmy spotkać także zawodników z innych dyscyplin sportów motorowych, którzy minimotocykle traktują, jako trening uzupełniający. I tak, w klasie Stock 150 Junior mogliśmy zobaczyć uczestnika mistrzostw świata w wyścigach motocyklowych, Daniela Blina, a w Stock 150 zawodnika enduro Eliasza Dawidsona, czy żużlowca Bartka Smektałę.

-Na pit bike jeżdżę już dwa lata, ale właśnie w Mórkowie po raz pierwszy wystartowałem w zawodach- mówi Bartosz Smektała, Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu. -Polecam wszystkim, jest to świetna zabawa i odskocznia od dnia codziennego, a dla mnie jako żużlowca też dobry trening siłowy. Mój organizm jest przygotowywany pod wyścigi trwające około minuty, tu mamy dwanaście minut plus dwa okrążenia, więc myślę że to świetny trening już pod nadchodzący sezon.

Zawody odbyły się bez udziału publiczności. Pełna relacja dostępna na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=yU1CwS4QTew

Zwycięzcy Pit Bike Cup w Mórkowie koło Leszna

Klasa Stock 90

1. Szymon PAWLIKOWSKI
2. Hubert FREJTER
3. Jonasz ŻYTA

Klasa Stock 125

1.Antoni MICHALSKI
2.Kacper MANIA
3.Maksymilian PAWEŁCZAK

Klasa Stock 150 Junior

1. Cyprian BIELIŃSKI
2. Jakub JASTRZĘBSKI
3. Olivier BUSZKIEWICZ

Klasa Pit Ladies

1. Julia PIEPRZYK
2. Martyna MERCHEL
3. Aleksandra TURNO

Klasa Stock 150

1.Patryk GRABOWSKI
2.Eliasz DAWIDSON
3.Oskar SZCZEPAŃSKI

Klasa Super Pit

1.Kacper BŁASZAK
2.Mateusz SALETA
3.Łukasz MAJKOWSKI

Klasa Amator

1.Krystian GRABOWSKI
2.Michał BEREŚ
3.Michal SASSEK

Klasa Masters

1.Michał ANDRZEJEWSKI
2.Przemysław PRYFER
3.Marcin JĘDRZEJCZYK

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA