Znów są pieniądze na polskie drogi

Komisja Europejska odblokowała dotację wynoszącą 3,5 miliarda złotych na budowę polskich dróg w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej. Wcześniej wszystkie dotacje zostały zablokowane przez podejrzenie zmowy przetargowej wykonawców.

Pod koniec 2012 roku Komisja Europejska badając kwestię dotacji na inwestycje GDDKiA dopatrzyła się nieprawidłowości. Jak to w Polsce niestety bywa od lat istniało podejrzenie zmowy przetargowej wykonawców (zawyżanie ofert przetargowych) i przez to próby wyszarpania jak największej ilości kasy. Kombinatorstwo niestety nie popłaca więc Komisja Europejska wszelkie dotacje wstrzymała. Nie wiemy jednak czy KE po przejechaniu X kilometrów po polskich drogach postanowiło ulitować się na losem obywateli naszego kraju czy też zwyczajnie obawia się o biegnące przez Polskę transporty bo dotacja została ponownie odblokowana. Na razie tylko w ramach programów Infrastruktura i Środowisko oraz Rozwój Polski Wschodniej i to  z zastrzeżeniem, że póki sprawa zmowy przetargowej nie zostanie wyjaśniona pozostałe dotacje dla GDDKiA pozostaną zablokowane. Wartość pozostałych dotacji to około 4 miliardy Euro (około 16 miliardów złotych). Być może warto więc pomóc KE wyjaśnić sprawę bo dzięki temu jest szansa że już za kilka lat nie będziemy jechać slalomem pomiędzy półmetrowymi wąwozami po resztkach pękającego asfaltu (jak co roku na wiosnę). Chociaż z drugiej strony - w co my wierzymy?

A zanim wpadniecie w dziurę i nie będziecie wiedzieć co dalej zrobić żeby odzyskać kasę za uszkodzony motocykl przeczytajcie kwietniowy MOTOCYKL - tam dowiecie się wszystkiego.

Zobacz również:
REKLAMA