Zobacz dwusuwowe KTM-y z wtryskiem paliwa!

Nadchodzi nowe era silników dwusuwowych. KTM pokazał dwa nowe motocykle z popularnymi dwupakami zasilanymi wtryskiem paliwa. 

W najbliższym czasie do salonów trafią dwa nowe modele KTM-a z dwusuwowymi silnikami zasilanymi wtryskiem paliwa. Będą to 250 EXC TPI  i 300 EXC TPI. Czy w kolejnych latach wtrysk paliwa zawita do innych modeli, na razie nie wiadomi, ale stawiamy dolary przeciwko orzechom, że tak. 

Jest to dla nas bardzo ważny moment, ponieważ jako pierwsi pokazujemy seryjne motocykle off-roadowe z silnikami dwusuwowymi, zasilanymi wtryskiem paliw. Na pierwszy ogień zastosujemy nowe rozwiązanie w dwóch motocyklach  KTM EXC 250 TPI  i KTM 300 EXC TPI. Naszym zadaniem, było stworzenie nowoczesnego silnika dwusuwowego, który będzie zachowywał się jak zasilany tradycyjnym gaźnikiem, ze wszystkimi zaletami wtrysku paliwa. W nowych maszynach możecie zapomnieć o konieczności przygotowywania mieszanki, czy też zmieniać ustawienia gaźnika w zależności od miejsca, w którym jeździcie motocyklem„ powiedział podczas prezentacji Joachim Sauer, menadżer działu off-road u pomarańczowych.

Opatentowany układ składa się z dwóch wtryskiwaczy podających paliwo do kolektora dolotowego. W silnikach tych zrezygnowano ze smarowania mieszanką na rzecz dozownika. Czyli do jednego zbiornika tankujesz paliwo, do drugiego wlewasz olej. Proste. Nowy system miał wpłynąć na drastyczne zmniejszenie zużycia paliwa jak i poprawić charakterystykę silnika (spowodować, że będzie ona płynniejsza) . 

Oprócz wtrysku paliwa, motocykle zyskały również nowe EMS (Engine Management System) jak również ECU (Electronic Control Unit). Ponieważ wszystkie motocykle pomarańczowych w każdej chwili są "ready to race" w standardzie zdecydowano się na  elektryczny rozrusznik, niesamowicie lekki litowo-jonowy akumulator, skuteczne hamulce Brembo, hydrauliczne sprzęgło czy zawieszenie WP.

O tym jak jeżdżą nowe modele KTM a będziecie mogli przeczytać w kolejnych wydaniach Motocykla. Mamy tez dla was niespodziankę. Trzy osoby mają szansę wybrania się z nami na ekskluzywna prezentację nowych dwusuwowych modeli KTM-a. Szczegóły znajdziesz w najbliższym wydaniu Motocykla 6/2017, który od 19 maja jest do kupienia w kioskach. 

Zobacz również:
REKLAMA