Zobacz jak wygląda nowa Honda CBR1000RR Fireblade 2012

23 września Honda po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowała 2012 CBR1000RR Fireblade, zarazem świętując dwudziestą rocznicę światowej premiery CBR900RR.
Nowy model został pokazany podczas 24 godzinnej rundy Mistrzostw Świata Endurance w Le Mans, oraz  11-stej rundy Mistrzostw Świata Superbike na torze Imola we Włoszech.
W premierze tego motocykla udział wzięli John McGuinness, ścigający się w barwach Honda TT Legends cyklu MŚ Endurance, oraz Jonathan Rea, zawodnik zespołu Castrol Honda biorącym udział w MŚ Superbike.
John McGuinness, zwycięzca 14 wyścigów na wyspie Man, skomentował:
“Fireblade zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. Na  tym motocyklu startowałem odnosząc sukcesy w wielu wyścigach.  Mówiąc szczerze większość najbardziej spektakularnych zwycięstw zdobyłem właśnie na  Fireblade – począwszy od wygranych wyścigów w TT kończąc na zwycięstwach w tegorocznych Mistrzostw Świata Endurance. Przez to prezentacja i oficjalne odsłonięcie tego nowego modelu tutaj w Le Mans jest dla mnie jeszcze bardziej ekscytujące i muszę przyznać że czuję się zaszczycony, że to ja zostałem do tego wybrany. To niesamowite że już za chwilę tysiące fanów na całym świecie będzie miało szansę go również obejrzeć.”
Jonathan Rea, zawodnik Castrol Honda World Superbike:
“Czuję się tak, jakbym dorastał wraz z Firebladem. Ten motocykl to ikona i przyznam, że to niesamowite uczucie, móc odsłonić jego najnowszą wersję. Wygląda wspaniale i nie mogę doczekać się chwili w której położę na nim swoje ręce.”
Hirofumi Fukunaga, główny lider projektu 2012 CBR1000RR Fireblade:
“Ten model pozwala wszystkim miłośnikom motocykli z segmentu super sports, nawet tym najbardziej doświadczonym, delektować się jednocześnie radością z posiadania nowego CBR1000RR Fireblada, wspaniałą zabawą na torze, a także niespotykaną dotąd radością z jazdy niezależnie od warunków jakie napotykamy na drodze". 
CO nowego  w CBR1000RR Fireblade 2012:
Nowy stylistyka
Nowy kształt przedniej owiewki nadaje bardziej agresywny i dynamiczny wygląd CBR1000RR Fireblade model 2012.
Nowe przednie i tylne zawieszenie
Po raz pierwszy wprowadzony do produkcji seryjnej, zaawansowany technicznie  tylny amortyzator double-tube zapewniający łagodniejszą i precyzyjniejsza reakcję. CBR1000RR Fireblade model 2012 został również wyposażony w widelec upside-down o średnicy goleni 43 mm  firmy Show’a z technologią Big Piston.
Ulepszony wtrysk paliwa
Nowe mapy wtrysku paliwa w rzędowym, czterocylindrowym silniku o pojemności 999 cm3 powodują jeszcze lepsze i wykorzystanie charakterystyki silnika, szczególnie w niższych zakresach obrotów.
Nowe 12-ramienne koła  
12-szprychowe lekkie koła  ze stopu  aluminium wpływają na pracę przedniego zawieszenia.
Rozbudowany zestaw wskaźników
Nowy CBR1000RR Fireblade wykorzystuje wielofunkcyjny wyświetlacz LCD wyposażony w lap timer, wyświetlacz biegów.
Zobacz również:
REKLAMA