Zobacz na żywo zmagania Erzbergrodeo 2016

W najbliższy czwartek (26 maja) rozpocznie się XXII edycja słynnego Erzbergrodeo. Zawodników przybyłych do austriackiego Eisenerz czekają cztery dni ostrej jazdy. Będzie wśród nich Taddy Błażusiak którego celem jest szóste zwycięstwo w tej imprezie.

W najbliższy czwartek (26 maja) rozpocznie się XXII edycja słynnego Erzbergrodeo. Przybyłych do Eisenerz czekają cztery dni szalonej zabawy i tyle samo ostrej jazdy. Ukoronowaniem tej ekstremalnej, offroadowej imprezy jest wyścig Red Bull Hare Scramble. Swój start zapowiedział już Taddy Błażusiak, pięciokrotny zwycięzca tego najtrudniejszego, najbardziej wymagającego przystanku Hard Enduro. Starcie topowych zawodników w branży będzie transmitowane na żywo w Red Bull TV (niedziela, 29 maja, 11:30).

 „Pełen gaz i daję z siebie maksa! Na pewno zostawię wszystkie siły i serce na tej trasie. Pojadę tak, żeby nie mieć żadnych wątpliwości, że zrobiłem wszystko najlepiej, jak mogłem. A co to da na mecie, zobaczymy. Trzymajcie kciuki!“ – tak mówi Taddy Błażusiak o postawionych przed wyścigiem celach.

Gęsto usiana naturalnymi przeszkodami trasa, zmieniające się warunki pogodowe i długa walka z samym sobą sprawiają, że już samo dojechanie do mety Red Bull Hare Scramble to wyczyn, którego dokonuje zazwyczaj niewielu. Tym bardziej na uwagę zasługują legendarne osiągnięcia Tadeusza Błażusiaka, który na dobre wpisał się w historię tej imprezy. Nasz rodak pięciokrotnie zwyciężał rajd na szczyt żelaznej góry. W 2015 r. zmagania z chorobą uniemożliwiły mu ukończenie wyścigu. Ubiegłoroczna edycja okazała się jednak ekstremalnie trudna – żaden z zawodników nie był w stanie samodzielnie pokonać trasy. Udało się to dopiero czterem zawodnikom, którzy wzajemnie sobie pomagając, zdołali przedrzeć się na metę, wspólnie zyskując miano zwycięzców.

Niedosyt, który pozostał u startujących rok temu, z pewnością jest obietnicą zaciętej walki już za kilka dni. Jest bowiem pewne – zawodnicy ścigający się na Żelaznej Górze jeszcze nigdy nie byli tak głodni zwycięstwa.

Transmisja live na www.redbull.tv rozpocznie się 29 maja o 11.30.

Zobacz również:
REKLAMA