Życie to podróż…na motocyklu!

Pełne okrążenie Słońca zajmuje Ziemi dokładnie rok, a studenci z Wrocławia w tym czasie postanowili na motocyklach okrążyć Ziemię.

Moto Xpress Tour
Moto Xpress Tour

Krzysiek „Wróbel” Wróblewski i Maksymilian „Meex” Starościak planowali odwiedzić 36 państw na 5 kontynentach. W sumie do przejechania mieli 50 000 km. Niestety, tragiczny wypadek 150 km od Quito (stolicy Ekwadoru) w którym zginął Meex zakończył ich podróż niecały miesiąc przed planowanym finiszem.

Jeżeli nie masz czasu na zobaczenie po kolei odcinków z wyprawy to teraz możesz na 3 godziny odciąć się od rzeczywistości i i odbyć podróż razem z ekipą. Przygotowany przez Krzyśka film nie jest kolejnym dokumentem stworzonym z pomocą całej ekipy jadącej za plecami motocyklistów, jak to było w przypadku Long way round czy Long way down. Nie znajdziesz w nim też narzekania. Ten film to humor, piękne widoki, szczere komentarze i prawdziwa przyjaźń. 3 godziny zlecą ci jak z bicza strzelił. Jeżeli jeszcze się zastanawiasz to odpalaj trailer:

Chłopaki Yamahach XT 600 objechali m.in. Europę, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Tajlandię, Laos, Malezję, Australię, Argentynę, Ekwador, Boliwię oraz Peru. Zwiedzali je w ciekawy sposób: odwiedzali nie tyle miejsca, które były zaznaczone jako „must see” w poradnikach podróżniczych, ale punkty, które poleciły im osoby spotykane po drodze. Nie brakowało im też niecodziennych pomysłów, a jak powiedział Krzysztof podczas spotkania na targach turystycznych we Wrocławiu: Z głupich pomysłów bierze się więcej doświadczenia. Z filmu możesz się dowiedzieć m.in. czy benzyna potrafi odstraszyć komary czy myszy, jak się wkręcić na Irańskie wesele i czy pozowanie tam z kciukiem w górę (fejsbukowy lajk) z panem młodym to dobry pomysł. Poznacie także Romana – kolegę z Salonik, w których Wróbel zorientował się, że właśnie zrobił prawie 2000 km bez prawka – w sumie, lepiej późno niż wcale.

Dowiesz się też jakie wrażenie zrobiło na nich każde z odwiedzanych państw oraz jak się mają stereotypy do rzeczywistości. Czy Iran to faktycznie kraj terrorystów, gdzie wszyscy próbują zrobić ci „huczne” powitanie? Czy Indie są tak roztańczone jak Bollywood? Czy ludzie w Laosie są leniwi?

Zobaczysz także jak chłopaki radzili sobie w samym środku niczego w momentach, gdy brakowało im paliwa, odpadała dźwignia zmiany biegów, albo, gdy zębatka przypominała krajalnicę do chleba.

Do nagrań z podróży Krzysiek dorzucił wspomnienia z wyprawy dograne już w domu. Całość robi jeszcze większe wrażenie, gdy weźmiesz pod uwagę, że wrocławscy studenci podróżowali sami. Nocowali w domach hostów (ludzie którzy oferują nocleg w swoim domu), hostelach, namiotach czy pod gołym niebem na pustyni i żadna scenka nie była wyreżyserowana.

Jako patron medialny całej wyprawy gwarantujemy ci, że piękne widoki połączone ze świetnym dźwiękiem spowodują, że sam zaczniesz myśleć o odpaleniu motocykla i podróży w nieznane. Z resztą usiądź wygodnie i jedziemy:

Na prowadzonej przez Krzyśka stronie www.xpresstour.pl znajdziesz jeszcze więcej informacji na temat wyprawy, a także wiele wskazówek i tricków przydatnych podczas podróży. Wkręciłeś się? To zajrzyj także na bloga medium.com/@krzysiekwrblewski

Zobacz również:
REKLAMA