Redakcja

Rafał Betnarski
Rafał Betnarski
Redaktor

Artykuły autora

Turystyka na weekend Bieszczady Turystyka i podróże wczoraj, 15:20

Turystyka motocyklowa na weekend: Bieszczady

Owiane tajemnicą, nasycone legendami i historiami ludzi, symbol ucieczki od przytłaczającego świata – Bieszczady. Czas płynie tutaj inaczej, a wiele zasad, które znamy z wielkomiejskiego życia, nie ma racji bytu.

Honda patent autonomiczny Motocykle wczoraj, 14:44

Motocyklowy autopilot. To nie fantastyka, to plan, nad którym pracuje Honda

Motocyklowy autopilot, wykorzystujący radar, lidar, GPS i komunikację między pojazdami, może już wkrótce trafić do motocykli Hondy. Japoński producent pracuje nad takim rozwiązaniem od dłuższego czasu, ostatnio pojawił się nowy patent.

Ducati Monster 950 Różne wczoraj, 12:03

Lubisz jazdę na gumie? W tym kraju o tym zapomnij, grozi ci 10 tys. euro kary

Zapłaciłeś za dwa koła, jedź na obu – z takiego założenia wyszły władze Austrii, które wprowadziły przepis pozwalający surowo karać kierowców, którzy zdecydują się jechać na jednym kole.

Masz punkty karne, zapłacisz więcej za OC. Nowy przepis wchodzi na dniach Różne 26 maja 2022, 14:54

Masz punkty karne, zapłacisz więcej za OC. Nowy przepis wchodzi na dniach

Ubezpieczyciele zyskają dostęp do informacji i naszych punktach karnych. Jak łatwo się domyślić, nie pozostanie to bez wpływu na ceny polis. Nowe przepisy wchodzą w życie 17 czerwca.

BMW R1300GS Motocykle 25 maja 2022, 19:52

BMW R 1300 GS będzie miało system aktywnej aerodynamiki

Aktywna aerodynamika – system obecny dziś tylko w Moto Guzzi V100 Mandello, trafi także do nowego BMW R 1300 GS. W niemieckim motocyklu zasada jego działania będzie jednak inna niż we włoskim.

policja radar laser Różne 25 maja 2022, 16:37

Przeoczysz 50 gr, zapłacisz 30 tys. zł. Kuriozalny przepis dotyczący prawa jazdy

Nawet 30 tys. zł kary grozi kierowcy, który po wygaśnięciu 3-miesięcznego terminu zatrzymania prawa jazdy wsiądzie za kierownicę. Wszystko przez drobny zapis w Ustawie o kierujących pojazdami.

Best Bikes 2019 Motocykle 25 maja 2022, 12:17

Kultowa Gilera powraca. Na motocyklu tej marki wygrywał Simoncelli!

Gilera – jedna z najstarszych marek motocyklowych, która ma na koncie 6 zwycięstw w GP 500, będzie reaktywowana. Informację potwierdził chiński partner Aprilii – Zongshen.

Rolnik spod krosna nagroda motocykle Różne 24 maja 2022, 15:56

Crossami niszczą jego uprawy. Motocykliści oburzeni, rolnik daje 1000 zł nagrody

Tysiąc złotych nagrody wyznaczył rolnik, który nie może uporać się z motocyklistami rozjeżdżającymi jego uprawy. Oburzenia bezmyślnością motocyklistów nie kryją inni użytkownicy jednośladów.

BMW R 18/2 Motocykle 24 maja 2022, 14:48

BMW zastrzegło nazwę Roctane. Czyżby nadjeżdżało sportowe R 18?

Roctane w dość oczywisty sposób dzieli nam się w głowie na R-Octane. Czyżby BMW szykowało jakąś specjalną wersję jednego z bokserów? Pierwsze, co przychodzi nam do głowy to zapomniany trochę koncept R 18/2.

pijany kierowca Różne 23 maja 2022, 10:51

Konfiskata pojazdów pijanych kierowców coraz bliżej. Posłowie kończą prace

Sejmowa podkomisja przyjęła projekt zmian w przepisach, który wprowadza m.in. możliwość konfiskaty pojazdu kierowcy przyłapanemu na jeździe pod wpływem alkoholu. Teraz nad nowelizacją głosować będzie Sejm.

Turystyka na weekend Szwajcaria Kaszubska Turystyka i podróże 20 maja 2022, 06:19

Kaszuby na weekend

Tak, są tutaj agrafki i można szlifować podnóżki. Ale przecież nie po to przyjeżdża się na Kaszuby. Region przyciąga swoją zdolnością do odganiania trosk, ale też znakomitą kuchnią i nieoczywistymi atrakcjami. Miłośnicy szutrów znajdą tu prawdziwą nirwanę.

Pierwsza pomoc Bezpieczeństwo 17 maja 2022, 09:43

Pierwsza pomoc, czyli co zrobić w razie wypadku?

Od twojej szybkiej reakcji na miejscu wypadku może zależeć życie i zdrowie poszkodowanych. Nie bój się udzielić pomocy – to wcale nie takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Zawsze możesz uratować komuś życie!