Brembo GP4-MS - z toru na drogę

Brembo GP4-MS to nowy zacisk włoskiej marki, który spełni wymagania motocyklistów jeżdżących w sportowym stylu. Co ważne ma on homologację drogową. 

Brembo zaprezentowało najnowszy model zacisku hamulcowego  Brembo GP4-MS. Zacisk ten doskonale sprawdzi się we współczesnych motocyklach sportowych, których właściciele są częstymi gośćmi na torze . Jak zapowiada producent nowe hamulce wprowadzają nową jakość w prowadzeniu i są w stanie podnieść osiągi motocykla na niespotykany do tej pory poziom.

 

Brembo GP4-MSBrembo

 

Nowy zacisk Brembo GP4-MS to produkt stworzony z myślą o użytku na torze ale mającym również homologację drogową. Podczas jego projektowania inżynierowie starali się wykorzystać wszystkie dostępne technologie, skorzystać z innowacyjnych procesów produkcyjnych i co oczywiste zastosować najwyższej jakości materiały. Nie bez znaczenia podczas tworzenia zacisków Brembo GP4-MS pozostało ogromne doświadczenie zdobyte podczas lat obecności na torach i w wyścigach motocyklowych.

Zaciski Brembo GP4-MS są wykonane z jednego bloku aluminium, który w procesie produkcji jest poddawany obróbce skrawaniem. W porównaniu do zacisków hamulcowych wytwarzanych metodą odlewania, obróbka skrawaniem pozwala na zastosowanie materiałów o lepszych właściwościach mechanicznych, większej wytrzymałości podczas pracy w ekstremalnych warunkach, a co za tym idzie poprawę osiągów układu hamulcowego. Zacisk Brembo GP4-MS - może być stosowany zamiennie z fabrycznymi zaciskami hamulcowymi współczesnych motocykli sportowych, w których są one mocowane promieniowo.  

 

Brembo GP4-MSBrembo

 

To co wyróżnia ten produkt spośród wielu innych to charakterystyczne żebra chłodzące w dolnej części. Odpowiadają one za lepsze odprowadzanie ciepła, powstałego podczas hamowania. We wnętrzu zacisku pracują cztery aluminiowe tłoczki, dociskające do tarczy dwa klocki hamulcowe. Według zapewnień producenta taki układ gwarantuje najwyższą sztywność przy zachowaniu największej precyzji działania. Wytrzymałość i osiągi w wysokich temperaturach jest możliwa dzięki zastosowaniu powłoki niklowej, która wyróżnia rodzinę zacisków hamulcowych Brembo GP4.

 

Brembo GP4-MSBrembo

 

Podczas projektowania sporo uwagi poświęcono poprowadzeniu żeber chłodzących, tak by osiągnąć jak najlepszą wymianę ciepła układu z hamulcowego, poprawiając tym samym jego chłodzenie. W tym przypadku udało się uzyskać przepływ powietrza powstały nie tylko w wyniku ruchu motocykla, ale także, wykorzystując ruch powietrza wywołany obracającymi się obręczą koła i tarczami hamulcowymi.

Włosi z Brembo nie byli by sobą gdyby nie przywiązali dużej uwagi do wyglądu nowych zacisków hamulcowych. Atrakcyjny i nowoczesny wygląd zacisku Brembo GP4-MS jest podkreślony przez wspomnianą wcześniej warstwę niklu, którą została pokryta powierzchnia zacisku. Nie tylko wygląda ona świetnie ale jednocześnie gwarantuje znakomitą odporność na korozję. Na zacisku pojawiło się również nowe logo firmy, wyróżniające się nową i prostą stylistyką, z bardziej miękkimi i bardziej zaokrąglonymi kształtami liter.

Zacisk Brembo GP4-MS pojawi się w sprzedaży na stronie www.bremboparts.com i rynku akcesoriów już w tym roku. W momencie zamykania tego tekstu cena zacisku nie była jeszcze znana. 

 

Zobacz również: ABS był pierwszym i do dziś pozostał chyba najważniejszym systemem ratującym skórę motocykliście. Przez lata zasada jego pracy nie uległa zmianie, za to jego możliwości wzrosły niesamowicie. Sprawdziliśmy jak ABS pierwszej generacji (z 1988 r.) wypada w porównaniu z tym  z roku 2022.

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA