Hybrydowy Peugeot

Pod koniec ubiegłego roku europejskie konsorcjum EU-LIVE pokazało nowy pojazd z napędem hybrydowym.

Elektryczny Peugeot PS1 Peugeot
Elektryczny Peugeot PS1

Jest on wyposażony w układ napędowy PHEV, i jest wyposażony dwa elektryczne silniki napędowe (umieszczone po jednym w tylnych kołach) oraz silnik benzynowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojazd może być używany bez ograniczeń zarówno na zwykłych drogach jak i autostradach. Do jego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Do prędkości 70 km/h pojazd jest napędzany wyłącznie z silnikami elektrycznymi, co pozwala wjechać Peugeotem do wyznaczonych stref w miastach, niedostępnych dla pojazdów z napędzanych silnikami spalinowymi. Elektryczny akumulator o napięciu 48 V zaprojektowany przez SAMSUNG SDI, odzyskuję energię również podczas hamowania pojazdu. Niestety nie znamy żadnych informacji dotyczących zasięgu Peugeota, gdy jest on napędzany wyłącznie energią elektryczną. 

Jednocylindrowy silnik benzynowy Peugeot Scooter o mocy 43 KM (31 KW) przydaje się podczas jazdy poza miastem z prędkościami od 70 do 130 km/h. Całkowity zasięg tego lekkiego pojazdu wynosi 300 km przy prędkości do 130 km/h,

Największą ciekawostką jest zawieszenie, pozwalające na pochylanie się kabiny w zakrętach. Zostało ono zaprojektowane przez Grupę PSA i  wykorzystuje w swojej konstrukcji m.in. elementy hydrauliczne i hydropneumatyczne. Mały Peugeot jest niesamowicie zwrotny co przydaje się podczas jazdy w zatłoczonych miastach. 

Niewielkie rozmiary (długość 2,4 m i szerokość 0,85 m) oraz obracające się ku górze drzwi ułatwiają parkowanie i wysiadanie z pojazdu.W zamkniętej i ogrzewanej kabinie znajdziesz elementy podnoszące bezpieczeństwo takie jak klasyczne pasy i czy poduszkę powietrzną. Z tych powodów Peugeota można prowadzić bez obowiązkowego kasku czy rękawic.

Kiedy zobaczymy na ulicach nowe Peugeoty? Na razie PS1 jest tylko prototypem, jednak przy obecnym tempie rozwoju nowoczesnych technologii granica najbliższych pięciu lat wydaję się jak najbardziej realna. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: eu-live.eu

Zobacz również:
REKLAMA