[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.5

Hybrydowy Peugeot

Pod koniec ubiegłego roku europejskie konsorcjum EU-LIVE pokazało nowy pojazd z napędem hybrydowym.

Elektryczny Peugeot PS1 Elektryczny Peugeot PS1

Jest on wyposażony w układ napędowy PHEV, i jest wyposażony dwa elektryczne silniki napędowe (umieszczone po jednym w tylnych kołach) oraz silnik benzynowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pojazd może być używany bez ograniczeń zarówno na zwykłych drogach jak i autostradach. Do jego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B.

Do prędkości 70 km/h pojazd jest napędzany wyłącznie z silnikami elektrycznymi, co pozwala wjechać Peugeotem do wyznaczonych stref w miastach, niedostępnych dla pojazdów z napędzanych silnikami spalinowymi. Elektryczny akumulator o napięciu 48 V zaprojektowany przez SAMSUNG SDI, odzyskuję energię również podczas hamowania pojazdu. Niestety nie znamy żadnych informacji dotyczących zasięgu Peugeota, gdy jest on napędzany wyłącznie energią elektryczną. 

REKLAMA

Jednocylindrowy silnik benzynowy Peugeot Scooter o mocy 43 KM (31 KW) przydaje się podczas jazdy poza miastem z prędkościami od 70 do 130 km/h. Całkowity zasięg tego lekkiego pojazdu wynosi 300 km przy prędkości do 130 km/h,

Największą ciekawostką jest zawieszenie, pozwalające na pochylanie się kabiny w zakrętach. Zostało ono zaprojektowane przez Grupę PSA i  wykorzystuje w swojej konstrukcji m.in. elementy hydrauliczne i hydropneumatyczne. Mały Peugeot jest niesamowicie zwrotny co przydaje się podczas jazdy w zatłoczonych miastach. 

Niewielkie rozmiary (długość 2,4 m i szerokość 0,85 m) oraz obracające się ku górze drzwi ułatwiają parkowanie i wysiadanie z pojazdu.W zamkniętej i ogrzewanej kabinie znajdziesz elementy podnoszące bezpieczeństwo takie jak klasyczne pasy i czy poduszkę powietrzną. Z tych powodów Peugeota można prowadzić bez obowiązkowego kasku czy rękawic.

Kiedy zobaczymy na ulicach nowe Peugeoty? Na razie PS1 jest tylko prototypem, jednak przy obecnym tempie rozwoju nowoczesnych technologii granica najbliższych pięciu lat wydaję się jak najbardziej realna. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie: eu-live.eu

zobacz galerię

Zobacz również:
Obojętnie czy jest to ciężki cruiser,przecinak, czy potulny turystyk – w podbramkowej sytuacji ważny jest każdy metr! Podpowiadamy jak pewnie i efektywnie wyhamować motocykl oraz jak prawidłowo wyregulować układ hamulcowy.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA