REKLAMA

LeoVince - ta historia ma już 65 lat

Nie każdy wie, ale LeoVince - jeden z największych na świecie producentów układów wydechowych do motocykli - w tym roku obchodzi 65 lat istnienia. A najlepsze jest to, że Włosi nie zamierzają zwalniać tempa.

LeoVince, czyli ciągły postęp

Co ciekawe jeszcze w latach 80. XX wieku tłumiki i układy wydechowe były traktowane głównie jako części zamienne, które przede wszystkim miały być tańsze od oryginału. Na szczęście pod koniec XX wieku to podejście szybko zaczęło się zmieniać. Efekt? Współczesne akcesoryjne wydechy poprawiają wygląd motocykla i brzmienie silnika, ale nie tylko - równie ważna jest poprawa osiągów oraz redukcja masy (nawet o kilka kilogramów).

LeoVince w Polsce zdobyło popularność dzięki trzem seriom - Scoot, X3 oraz SBK. Wielu motocyklistów marzyło o zgrabnej puszce wydechu. Włosi nadal nie odpuszczają - niemalże w każdym tygodniu oferta poszerza się o same końcówki lub też kompletne układy do nowych modeli. Aktualnie w ofercie znajduje się blisko 900 kompletnych układów wydechowych oraz samych końcówek do popularnych motocykli (każdego rodzaju) i skuterów. Co ważne LeoVince wychodzi naprzeciw wymaganiom normy Euro4.

Włosi zmodyfikowali szereg oferowanych kompletnych układów wydechowych tak, aby w przyszłości było możliwe dołożenie do nich katalizatora. Mało tego, w ofercie LeoVince są już układy z fabrycznie wbudowanym katalizatorem! Co ważne każda puszka końcowa ma  wykręcany dB-killer, więc twój motocykl nie tylko bez problemu przejdzie przegląd techniczny, ale również nie pobudzisz wszystkich sąsiadów, gdy będziesz wyjeżdżał do pracy wcześnie rano.

 

LeoVince od samego początku istnienia, czyli od 1954 roku jest związane z włoską miejscowością Monticello d'alba. Obecnie mieści się tu dział badań i rozwoju, który wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt. Powierzchnia 1500 m2 została oddana do dyspozycji inżynierów i techników. To tutaj powstają projekty i prototypy nowych wydechów. Od razu na miejscu są  testowane i dopracowywane.

Pracujący tu mają pełne ręce roboty, ponieważ priorytetem dla LeoVince są nowe modele motocykli. W konsekwencji oferta LeoVince jest na bieżąco wzbogacana i modernizowana o nowe linie oraz nowe kształty tłumików. Włosi dotrzymują kroku potentatom z branży motocyklowej takim jak Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki, BMW, KTM, Triumph, Kymco, Ducati czy Husqvarna.

Włoska fabryka jest w stanie wyprodukować 250 000 szt. kompletnych produktów rocznie. Dzięki temu marka LeoVince może się rozwijać w 60 krajach na całym świecie. Co ciekawe powierzchnia fabryki wynosi 22 000 m2, a załoga liczy 120 pracowników.

LeoVinceLeoVince
LeoVinceLeoVince

W ofercie LeoVince znajdziesz zarówno wydechy ze stali nierdzewnej, jak i z aluminium, tytanu czy też z carbonu. Co ważne nie brak części zamiennych i akcesoriów, nawet do starszych modeli wyprodukowanych kilkanaście lat temu! Marex Motor - importer LeoVince na Polskę - oferuje wykonanie serwisu wydechu (np. wymiana wnętrza, końcówek, nitów itd.). To tym łatwiejsze, że importer najpopularniejsze części ma w magazynie na miejscu w Poznaniu. Generalnie każda potrzebna część może być sprowadzona z Włoch w terminie 7 dni. Pełną listę 70 dealerów LeoVince znajdziesz na stronie www.leovince.pl/dealerzy

LeoVinceLeoVince

Producent na swojej stronie (www.leovince.com), w przeciwieństwie do konkurencji, udostępnia rysunki techniczne. Dzięki temu łatwo zidentyfikujesz uszkodzone części i w łatwy sposób je zamówisz (numer seryjny). Proste, prawda?

Karta produktu

LeoVince karta produktuLeoVince
Nowością w ofercie LeoVince jest karta produktu (wielkość karty płatniczej), która pozwala na zarejestrowanie produktu na stronie producenta i aktywowanie fabrycznej gwarancji. Co bardzo istotne dla planujących wyjazd na zachód Europy - ta karta pozwala udowodnić dopuszczenie do ruchu motocykla z wydechem LeoVince podczas kontroli drogowych.
LeoVince karta produktuLeoVince

LeoVinceLeoVince

REKLAMA

 

LeoVince w sporcie

LeoVince jest bardzo często porównywane do słoweńskiego Akrapovica, który zdominował tory wyścigowe. Różnica jest taka, że Włosi postanowili zdominować drogi, których statystycznie jest więcej na kilometr kwadratowy, są dłuższe, a przy tym się nie kończą...

Niemniej LeoVince nie zamierza odpuszczać tematu "sport". Dowodem na to są Mistrzostwa Świata, gdzie fabryka współpracuje w sumie z trzema teamami - jednym z Moto2 i dwoma z Moto3. Doświadczenia zdobyte w ekstremalnych warunkach w czasie wyścigów z pewnością zaprocentują w przypadku produktów przeznaczonych na zwykłe ulice.

LeoVince
LeoVince
Gressini Moto2: z wydechem LeoVince jeździ tu Sam Lowes. Do tej pory Brytyjczyk w swojej karierze w Moto2 wygrał trzy rundy, wywalczył 3 drugie miejsca, a 5 razy zajmował najniższy stopień podium. Moto3: LeoVince współpracuje tu z dwoma teamami: Leopard Racing oraz SIC58 Squadra Corse. Niccolo Antonelli zawodnik tego ostatniego teamu po czterech rundach zajmuje 2. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

LeoVince, czyli trzy w jednym

Nie można zapominać, że historię i sukces LeoVince zaczął się w niewielkim warsztacie. Solidność, innowacyjność oraz wytrwałość pozwoliły na rozwój firmy. Cały proces przyspieszył sukces układów wydechowych i tłumików Sito, dzięki temu firma miała fundusze na dynamiczny rozwój. Doskonałym uzupełnieniem oferty LeoVince jest linia Silvertail, czyli wydechy przeznaczone do motocykli typu chopper i cruiser.

SitoLeoVince
SilvertailLeoVince
Sito - to początkowa linia produktowa tłumików i układów wydechowych (głównie zamienników) przeznaczonych do skuterów i motocykli popularnych w latach 80-tych. W odniesieniu sukcesu rynkowego z pewnością pomógł aktywny udział Sito w wyścigach. Dzięki sukcesowi tej marki firma mogła się dynamicznie rozwijać. Silvertail - to wprowadzona w latach. 90 XX wieku marka tłumików dla fanów stylu easy rider. W ofercie znajdziesz wydechy do wszelkiej maści chopperów i cruiserów. Przy czym łączą one stylowy wygląd z poprawą brzmienia oraz osiągów silnika.

Jak widać w ofercie LeoVince każdy fan jednośladów znajdzie coś dla siebie. LeoVince na świecie obchodzi 65 urodziny, a dzięki poznańskiemu dystrybutorowi - firmie Marex Motor Mankiewicz układy wydechowe LeoVince, Silvertail oraz Sito są dostępne w Polsce już od 20 lat! Niezła historia!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA