[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ
2.0

Sportowe BMW z zakrętowym ABS

BMW przygotował pierwszy na świecie zakrętowy system ABS dla supersportowych motocykli. ABS Pro, początkowo dostępny w BMW HP4, będzie mógł być wykorzystywany również na publicznych drogach.

ABS Pro dla BMW HP4 BMW przygotował zakrętowy ABS Pro dla swoich supersportowych motocykli

Rok 2009 był ważnym momentem dla BMW Motorrad. W tym roku zaprezentowany został model S 1000 RR, który był nie tylko pierwszym supersportowym motocyklem bawarskiej marki, ale również pierwszym tego typu motocyklem wyposażonym w system ABS. Tego samego roku w 24-godzinnym wyścigu w Barcelonie po raz pierwszy zwycięstwo odniósł supersportowy motocykl wyposażony w ABS.

Od wprowadzenia tego wyścigowego ABS-u BMW oferował ten system dostosowany do potrzeb motocykli supersportowych, zapewniający wzrost bezpieczeństwa aktywnego także w tym segmencie.

REKLAMA

Funkcja ABS Pro to kolejny krok, który zwiększy bezpieczeństwo poruszania się szybkimi motocyklami. Umożliwia on hamowanie w zakręcie ze wsparciem ABS. Technicznie rzecz biorąc, ABS Pro opiera się w swym działaniu na kalkulacjach dotyczących kąta pochylenia motocykla, kąta znoszenia i przyspieszenia bocznego – danych, które już dziś dostarcza zestaw czujników systemu dynamicznej kontroli trakcji i elektronicznego zawieszenia DDC.

Podczas rozruchu motocykla wyposażonego w ABS Pro kierowca otrzymuje komunikat o funkcjonalności systemu w postaci wyświetlenia napisu ABS Pro z dodatkiem "Rain" i "Sport". System ma jeszcze dwie funkcje - "Race" i "Slick", ale te dwa tryby powinny być użytkowane wyłącznie przez doświadczonych kierowców i tylko na torze, jako że w tych trybach funkcja Pro nie jest wspierana.

BMW przygotował zakrętowy ABS Pro dla swoich supersportowych motocykli

ABS Pro oferowany jest jako opcja pozafabryczna, nabywana i montowana w punktach dealerskich BMW Motorrad. Początkowo zarezerwowano ją wyłącznie dla typoszeregu topowego supersportowego BMW HP4. System, dostępny od października, będzie na rynku niemieckim kosztować 380 euro.

Zobacz również:
Ciasno w garażu? Lubisz grzebać przy moto? Wkurza cię przepychanie sprzęta z miejsca na miejsce? Być może czas rozejrzeć się za fajnym i praktycznym podnośnikiem. Oto nasze propozycje.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij