Alpen Masters 2009 – Piąty król Alp

Kto w piątym Alpen Masters zostanie królem gór? 20 maszyn spotkało się w Dolomitach, aby pośmigać po alpejskich winklach.

Alpy – wspaniałe widoki, niewiarygodne wrażenia. Krajobrazy, które nawet twardzieli poruszą do głębi. Ale też warunki, które pozwalają najłatwiej wykryć wszystkie zalety i wady motocykli.

Ubiegłoroczne Alpen Masters wygrało BMW R 1200 R. Stało się tak – z ręką na sercu – dzięki doborowi maszyn. Sprzęty, które chociaż raz brały udział w Alpen Masters, nie mogą wystartować. Wyjątki robimy dla ubiegłorocznego zwycięzcy oraz wersji, które mocno przerobiono.

Po dwóch Alpen Masters, które przeprowadziliśmy w okolicach przełęczy Stelvio, na kolejne dwa lata ekipa testowa przeniosła się w wyższe partie francuskich Alp, w pobliże przełęczy Galibier. W tym roku Alpen Masters odbył się w Val di Fassa w Dolomitach. Tereny wokół Selli nie bez powodów cieszą się wśród motocyklistów wielką popularnością. Okolica wabi bowiem wyśmienitą infrastrukturą: na turystów czeka cała masa hoteli i pensjonatów, na dodatek wszędzie motocyklistów witają jak oczekiwanych gości.

Wszyscy na pewno znajdą tu jedno: wymarzone górskie drogi, które pozwolą pojeździć tak jak nigdy w życiu, a ponadto udoskonalić umiejętności techniczne.

Najpierw jazda do upadłego, w czasie której często nie było czasu, aby zachwycać się krajobrazami...
...a potem chwila skupienia, aby zapisać to, co najważniejsze.

Część 1: Big bike’i: Ducati Monster 1100, Honda CB 1300, MV Agusta Brutale 989 R, Yamaha Vmax

Część 2: Uniwersalne: Aprilia SL 7S0 Shiver GT, Suzuki Bandit 650, Triumph Bonneville SE, Yamaha XJ6 Diversion

Część 3: Enduro/funbike’i: Benelli Tre899K, BMW F 800 GS, KTM 990 SM T, Moto Morini 1200 Scrambler

 


alpenmasters-2009-04-1024.jpg

alpenmasters-2009-05-1024.jpg

alpenmasters-2009-06-1024.jpg

REKLAMA