Alpinestars GP Tech - nie tylko na tor

Z początku przeznaczeniem tych rękawic był tylko tor, ale z czasem polubiliśmy się też w trasie.

Alpinestars GP Tech

KATEGORIA: rękawice sportowe
CZAS TESTU: 17 miesięcy
CENA: 649 zł
IMPORTER: www.imready.eu

Producent obiecuje

Sportowe rękawice uszyte ze skóry kangura, oddychającej skóry Pittards i kevlaru DuPont. Rozbudowana wentylacja dzięki perforacjom na mankiecie, wierzchu dłoni, palcach i knykciach oraz wysoki poziom ochrony za spraw protektorów TPU na palcach, knykciach, wewnątrz dłoni i na mankiecie. Elastyczne wstawki poprawiające komfort na kciuku i palcach.

Nasza opinia 

Dzięki intensywnemu początkowi na torze świetnie się dopasowały – są niemal jak druga skóra: wygodne, dobrze uszyte, więc nie uwierają ani nie piją. Ergonomiczny kształt (lekko zgięte palce) i wstawki, a także zewnętrzne szwy na palcach dbają o komfort. Wentylacja zasługuje na oklaski. Dużo perforacji i kanały wentylacyjne na protektorze knykci działają cuda. Nie przeszkadza nawet to, że wierzchnia strona ma 3 warstwy, w tym jedną całą z kevlaru. GP Techy są solidne – mimo dość intensywnego używania na torze i w trasach (także dalszych), nierzadko w deszczu, nie widać po nich wielkiego zużycia. Szwy trzymają, rękawice nie farbują. Tym większym zaskoczeniem jest to, że na metce widnieje „made in China”.

 

Rękawice Alpinestars GP Tech ochraniaczMotor Presse Polska

Elastyczne wstawki zapewniają sporo komfortu. Kciuk jest dodatkowo podszyty kevlarem.

Rękawice Alpinestars GP Tech palceMotor Presse Polska

Zaskoczenie: palec wskazujący prawej ręki jest źle uszyty – przekręca się do zewnątrz. Na szczęście nie wpływa to na komfort użytkowania.

 

Zobacz również: W tym teście szukamy kasku, który najlepiej łączy bezpieczeństwo sportowego integrala z komfortem turystycznego szczękowca.

 

REKLAMA

REKLAMA

 

Żeby jednak nie było aż tak kolorowo są drobiazgi, które nie zasługują wprawdzie na pochwały, ale też nie mają wielkiego wpływu na użytkowanie rękawic. Biała skóra nieco poszarzała i pożółkła (szarość rozumiem, ale żółć?!) mimo dbania o rękawice. Palec wskazujący w prawej jest źle uszyty, co powoduje, że przekręca się do zewnątrz. Na dodatek gruby plastikowy mankiet łatwo się brudzi, za to trudno się go czyści. Wejście jest ciasne, dlatego nawet lekko spocona dłoń wchodzi dość trudno. To jednak drobiazgi lub kompromisy, na jakie musisz pójść, decydując się na rękawice sportowe. 

 

Nasza ocena

Zasłużone cztery gwiazdki, czyli ocena bardzo dobra

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
A gdyby tak odizolować się od wirusa, stosując chytry chwyt – do kontaktów używając interkomu? Sprawdzamy cztery topowe interkomy motocyklowe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA