Caberg Uptown [TEST]

Caberg Uptown to klasyczny mieszczuch, w którym świetnie poczujesz się, dojeżdżając na skuterze do pracy albo gdy przesiądziesz się w weekend na choppera.

Kask Caberg Uptown Motor Presse Polska

Caberg Uptown

KATEGORIA: kask typu jet
CZAS TESTU: 14 miesięcy
CENA: 579 zł
IMPORTER: www.olekmotocykle.pl

 

Producent obiecuje

Skorupa została wykonana z poliwęglanu, w dwóch wielkościach, wyściółkę uszyto z materiału hipoalergicznego i można wyjąć ją do prania. Dół kasku ma wykończenie ze skóry naturalnej, szyba wykazuje odporność na zarysowania.

 

Naszym zdaniem

Mimo że jest to dość tani kask, imponuje jakością wykonania i dopasowaniem. Do tego pierwszego firma Caberg przyzwyczaiła nas od lat. To drugie jest spowodowane tym, że Uptown jest produkowany w dwóch rozmiarach skorupy.

Przeciwsłoneczna blenda opuszcza się nisko i nie przeszkadza (nie opiera się o nos) podczas jazdy. Najdziwniejszy i wymagający przyzwyczajenia jest mechanizm jej otwierania. Służy do tego klasyczny suwak, tyle że umieszczony nie gdzieś z boku kasku, lecz na czubku głowy. Żeby go dosięgnąć i przesunąć, trzeba wykazać się nie lada sprytem lub długimi rękami. Nie mam ani jednego, ani drugiego. Przyzwyczajenia wymaga też kształt kasku. Jest on mocno podcięty z tyłu, przez co świetnie wygląda, ale deszcz spowoduje, że wodę za kołnierzem masz jak w banku.

 

Kask Caberg UptownMotor Presse Polska

Patent z mechanizmem opuszczania blendy za pomocą guzika na czubku głowy stosują Caberg i HJC. Czy lubię to rozwiązanie? Nie.

Kask Caberg UptownMotor Presse Polska

Zapięcie mikrolock ma tylu fanów, ilu przeciwników. Jeśli często zdejmujesz i wkładasz kask, jest to jeden z najwygodniejszych systemów.

 

Zobacz również: specjalnie dla was przetestowaliśmy kaski sportowo turystyczne. Który model zwycięża? 

 

Podoba mi się długa przednia szyba, która może nie wygląda najlepiej, za to znakomicie chroni twarz przed pędem powietrza. Co więcej, dzięki sprytnym dwóm uchwytom na wysokości policzków nie drga ani nie dzwoni podczas jazdy. W swym działaniu jest tak dobra, że podczas jazdy w chłodne dni często zaparowywała. Być może właśnie z tego powodu producent przewidział mocowanie pinlocka. Ale czy ktoś widział pinlocka w kasku typu jet? To jakiś absurd, podobnie jak nawiewy wentylacji na czole, których działanie jest dyskusyjne.

Kask będzie pasował na skuter, ale również gdy masz w garażu choppera. A wszystko za sprawą świetnego malowania. Dwie pieczenie przy jednym ogniu? Czemu nie...

Nasza ocena

Fajny kask miejski. Chwalę go za znakomitą grafikę i długą przednią szybę, dobrze chroniącą twarz. Wygoda? Trudno się do czegoś przyczepić. Nasza ocena to bardzo dobry. 

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA