Hakuna Matata - pod lupę wzięliśmy zestaw turystyczny firmy Held

Hakuna Matata, jak ładnie to brzmi... W tym zestawie Helda poczujesz się jak Król Lew, zwłaszcza jeśli na sawannę wyruszysz motocyklem.

Składający się z kurtki Hakuna 2 oraz spodni Matata 2 turystyczny zestaw firmy Held jest całkiem ładny, bez wątpienia porządnie wykonany i całkiem wygodny. Niestety do ideału nieco mu brakuje. Na motocyklu wszystko jest OK, bo siedzisz z rękami na kierownicy. Kiedy jednak zejdziesz z maszyny i musisz coś zrobić unosząc wyżej ręce – np. podnosząc drzwi od garażu –  wszyte zdecydowanie za nisko rękawy podciągają kurtkę.

Held Hakuna2 / Matata 2 (kurtka/spodnie)

Kategoria: zestaw tekstylny kurtka + spodnie
Czas testu: 2,5 roku
Cena: kurtka 1699 zł, spodnie 1449 zł
Importer: Powerbike, www.dobresklepymotocyklowe.pl

Producent obiecuje
Zestaw turystyczny wykonany z Cordury 500D i Coolmaxu z wypinaną membraną. Ochraniacze Sas Tec na ramionach i łokciach oraz protektory CE na kolanach (możliwe jest doposażenie w ochraniacze pleców, klatki piersiowej, bioder i kości ogonowej). Panele wentylacyjne na piersi, wentylacja na rękawach, udach i plecach, do tego liczne kieszenie, odblaskowe wstawki i możliwość spięcia spodni z kurtką. Rozmiary od S do 6XL (spodnie też wersjach wydłużonych lub skróconych).

Zobacz też: Modeka Member  - klasyczna skóra motocyklowa

W spodniach z kolei nie obraziłbym się, gdyby nogawki były mniej opięte na udach, ale to już kwestia indywidualna. Gorzej, że spodnie nie mają w zestawie szelek, bo to oznacza, że jeśli masz większy mięsień piwny, to co chwila będziesz świecił gołymi plecami (zwłaszcza jak uniesiesz ręce a wraz z nimi kurtkę).

Wielkie, łatwe w obsłudze panele wentylacyjne na klacie to błogosławieństwo w upalne dni.
Motor Presse Polska
Mały haczyk spowoduje, że zapięcie kołnierza nie będzie tłukło o kask, gdy rozepniesz kurtkę.
Motor Presse Polska

REKLAMA

REKLAMA

 

Do plusów zaliczyć należy sporą ilość kieszeni: w kurtce cztery zewnętrze, dwie wewnętrzne i dwie w wypinanej membranie; w spodniach: dwie zwykłe, zapinane na zamki, i dwie na udach zamykane napami.

Pochwała należy się też za wydajną i łatwą w obsłudze podczas jazdy wentylację. Dwa wielkie panele ulokowano na piersiach, na całej zaś długości rękawów oraz na udach (z przodu i z tyłu kieszeni) i plecach są spore wloty powierza.

Ciuchy można dopasowywać za pomocą regulacji na rękawach w pasie i na łydkach. Działa to dobrze, jednak nie w przypadku spodni, w których ochraniaczom spodni zdarzało się zjechać na piszczele co potrafi być irytujące.

Ochraniacze kolan byłyby super, gdyby nie to, że ich górne krawędzie są 10 cm pod kolanami.
Motor Presse Polska

Zobacz też : HeatUp - podgrzewana kamizelka do jazdy w chłodne dni

Mimo intensywnej eksploatacji zestaw jest w niezłej kondycji, nic się nie rozłazi nie pruje, a zamki są ok. Jedyne co świadczy o wieku, to nieco już przybrudzone jasne panele, które po jeździe jesienią i zimą nie doprały się w pralce.

Mimo nisko wszytych rękawów - na co po pewnym czasie przestałem zwracać uwagę - bardzo polubiłem ten zestaw i chętnie w nim jeżdżę, zwłaszcza w chłodne dni. Podpinka i membrana dobrze wykonują swoja robotę. Dlatego też sumując wszystkie plusy i minusy daje ocenę BARDZO DOBRY.

REKLAMA