REKLAMA

Hakuna Matata - pod lupę wzięliśmy zestaw turystyczny firmy Held

Hakuna Matata, jak ładnie to brzmi... W tym zestawie Helda poczujesz się jak Król Lew, zwłaszcza jeśli na sawannę wyruszysz motocyklem.

Składający się z kurtki Hakuna 2 oraz spodni Matata 2 turystyczny zestaw firmy Held jest całkiem ładny, bez wątpienia porządnie wykonany i całkiem wygodny. Niestety do ideału nieco mu brakuje. Na motocyklu wszystko jest OK, bo siedzisz z rękami na kierownicy. Kiedy jednak zejdziesz z maszyny i musisz coś zrobić unosząc wyżej ręce – np. podnosząc drzwi od garażu –  wszyte zdecydowanie za nisko rękawy podciągają kurtkę.

Held Hakuna2 / Matata 2 (kurtka/spodnie)

Kategoria: zestaw tekstylny kurtka + spodnie
Czas testu: 2,5 roku
Cena: kurtka 1699 zł, spodnie 1449 zł
Importer: Powerbike, www.dobresklepymotocyklowe.pl

Producent obiecuje
Zestaw turystyczny wykonany z Cordury 500D i Coolmaxu z wypinaną membraną. Ochraniacze Sas Tec na ramionach i łokciach oraz protektory CE na kolanach (możliwe jest doposażenie w ochraniacze pleców, klatki piersiowej, bioder i kości ogonowej). Panele wentylacyjne na piersi, wentylacja na rękawach, udach i plecach, do tego liczne kieszenie, odblaskowe wstawki i możliwość spięcia spodni z kurtką. Rozmiary od S do 6XL (spodnie też wersjach wydłużonych lub skróconych).

Zobacz też: Modeka Member  - klasyczna skóra motocyklowa

W spodniach z kolei nie obraziłbym się, gdyby nogawki były mniej opięte na udach, ale to już kwestia indywidualna. Gorzej, że spodnie nie mają w zestawie szelek, bo to oznacza, że jeśli masz większy mięsień piwny, to co chwila będziesz świecił gołymi plecami (zwłaszcza jak uniesiesz ręce a wraz z nimi kurtkę).

Wielkie, łatwe w obsłudze panele wentylacyjne na klacie to błogosławieństwo w upalne dni.
Mały haczyk spowoduje, że zapięcie kołnierza nie będzie tłukło o kask, gdy rozepniesz kurtkę.

REKLAMA

REKLAMA

 

Do plusów zaliczyć należy sporą ilość kieszeni: w kurtce cztery zewnętrze, dwie wewnętrzne i dwie w wypinanej membranie; w spodniach: dwie zwykłe, zapinane na zamki, i dwie na udach zamykane napami.

Pochwała należy się też za wydajną i łatwą w obsłudze podczas jazdy wentylację. Dwa wielkie panele ulokowano na piersiach, na całej zaś długości rękawów oraz na udach (z przodu i z tyłu kieszeni) i plecach są spore wloty powierza.

Ciuchy można dopasowywać za pomocą regulacji na rękawach w pasie i na łydkach. Działa to dobrze, jednak nie w przypadku spodni, w których ochraniaczom spodni zdarzało się zjechać na piszczele co potrafi być irytujące.

Ochraniacze kolan byłyby super, gdyby nie to, że ich górne krawędzie są 10 cm pod kolanami.

Zobacz też : HeatUp - podgrzewana kamizelka do jazdy w chłodne dni

Mimo intensywnej eksploatacji zestaw jest w niezłej kondycji, nic się nie rozłazi nie pruje, a zamki są ok. Jedyne co świadczy o wieku, to nieco już przybrudzone jasne panele, które po jeździe jesienią i zimą nie doprały się w pralce.

Mimo nisko wszytych rękawów - na co po pewnym czasie przestałem zwracać uwagę - bardzo polubiłem ten zestaw i chętnie w nim jeżdżę, zwłaszcza w chłodne dni. Podpinka i membrana dobrze wykonują swoja robotę. Dlatego też sumując wszystkie plusy i minusy daje ocenę BARDZO DOBRY.

zobacz galerię

Zobacz również:
Laminowana membrana Gore-Tex, pełen zestaw ochraniaczy D3O oraz wstawki z odpornego na ścieranie materiału Superfabric to tylko początek listy zalet kurtki i spodni przeznaczonych do turystyki bezdrożami. Jak w ciągu 11 miesięcy spisał się zestaw Klim Badlands Pro?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA