Honda Shadow 750

Sunąć w dal, zapomnieć o kłopotach, jechać przed siebie i jechać, i jechać... – do tego Honda Shadow 750 nadaje się wręcz idealnie.

Ten sprzęt sprawia, że świat wydaje się piękniejszy. Sprzyjają temu wygodna, umieszczona tylko 660 mm nad asfaltem kanapa oraz pozycja jeźdźca, pozwalająca wysunąć stopy daleko do przodu.

Ten krążownik, mimo niewielkich rozmiarów, waży ponad 250 kg. Na szczęście nowa kierownica ułatwia manewrowanie. A skoro cruiser, to gang musi być odpowiedni. I jest! To zasługa nowego układu wydechowego Shotgun. Trudno w to uwierzyć, ale 750 cm3, czyli niezbyt wiele jak na silnik cruisera, potrafi rozpętać niezłą zawieruchę. Oczywiście jak na cruiserowe standardy. Dzieje się tak w sprzęcie, w którym stosunek masy do mocy jest w stanie u każdego miłośnika przecinaków spowodować napad histerycznego śmiechu: 46 KM/258 kg, czyli 1 KM na 5,6 kg. Jak widać, nie ma czym straszyć, ale przecież w cruiserach nie o to chodzi. Ta moc wystarczy, aby posmakować cruiserowego stylu jazdy. Silnik V2 dobrze reaguje na gaz i zadowala się w trasie ledwie 4,3 l paliwa na 100 km. Na dodatek Shadow 750 zapewnia bikerowi miłe sercu wrażenie pt. „Jestem królem!”.
Jeźdźcy przyzwyczajeni do maksymalnego komfortu będą mieli nieco powodów do narzekania. Ich kręgosłupy mocno odczują nierówności kiepskiej nawierzchni. Wniosek – unikaj dróg siedemnastej kolejności odśnieżania. To nie są miejsca dla tego motocykla.

Mimo stosunkowo niewielkiej pojemności, silnik lubi raczej niskie i średnie obroty oraz prędkości rzędu 80-90 km/h – oczywiście na dobrych asfaltach. Wtedy każdy nawinięty kilometr ma coś z urlopowego nastroju. W razie niebezpieczeństwa nie ma powodu do paniki, bo hamulce nie zawiodą. Nie wolno tylko zapominać, że oba heble trzeba potraktować ostro i zdecydowanie, aby zadziałały tak jak sytuacja tego wymaga.

31 500 zł to dobra cena za niezły kawałek prawdziwego krążownika, który oferuje bardzo wyważone i neutralne własności prowadzenia, łatwą obsługę i – co najważniejsze – wspaniałe, niepowtarzalne uczucie bycia monarchą choć przez chwilę.

REKLAMA