Klim Badlands Pro - zestaw do off-roadowej turystyki [test]

Laminowana membrana Gore-Tex, pełen zestaw ochraniaczy D3O oraz wstawki z odpornego na ścieranie materiału Superfabric to tylko początek listy zalet kurtki i spodni przeznaczonych do turystyki bezdrożami. Jak w ciągu 11 miesięcy spisał się zestaw Klim Badlands Pro?

Klim Badlands Pro - test Jacek Hanusz

Klim Badlands Pro

KATEGORIA: zestaw tekstylny
CZAS TESTU: 11 miesięcy
CENA: kurtka 5424 zł, spodnie 3741 zł
IMPORTER: www.klim-polska.pl

Klim Badlands Pro - producent obiecuje

Zestaw Klim Badlands Pro zaprojektowano tak, byś mógł podróżować niezależnie od pogody. Nie będziesz już musiał chować się przed deszczem czy przerywać jazdy, by włożyć przeciwdeszczówkę. Zastosowano tu najlepsze rozwiązania i materiały firmy Gore-Tex, a także specjalnie zaprojektowane ochraniacze D3O (plecy, ramiona, łokcie, klatka piersiowa, biodra i kolana). W miejscach narażonych na przetarcia i rozdarcia są panele z materiału Superfabric. Dożywotnia gwarancja!

Klim Badlands Pro - naszym zdaniem

Moje pierwsze wrażenie po założeniu kurtki i spodni Klima? Ależ to jest ciężkie! Zestaw Badlands Pro ma laminowaną membranę Gore-Tex (nawet w czasie dłuższej jazdy w deszczu będziesz suchy) oraz bogaty zestaw protektorów wykonanych specjalnie dla Klima przez firmę D3O (w tym klatki piersiowej i kości ogonowej). Ceną za to jest masa oraz sztywna konstrukcja. Na początku czułem się jak w kombinezonie astronauty.

To wrażenie minęło, gdy dopasowałem ułożenie ochraniaczy i wyregulowałem wszystko pod siebie.
Ludzie z Klima wdrożyli do produkcji fajny pomysł konstrukcyjny. Poza tym jeśli chodzi o poziom wykonania i użyte materiały Badlands to absolutny top.

Kurtka ma aż 10 kieszeni, w tym 3 wewnętrzne, wszystkie są wodoodporne. Zamek do spięcia ze spodniami jest dość krótki, za to przed zimnem nieco chroni pas nerkowy. Gdy temperatura spada poniżej +5o, nadchodzi czas na ciepłą bieliznę termiczną. Ze względu na swoje przeznaczenie Klim nie jest zbyt mocno ocieplony.

Klim to wszystkomający zestaw do off-roadowej turystyki. Ma tylko dwie wady: wysoką masę i cenę.

Trzeba pamiętać, że jest to zestaw dedykowany fanom turystycznych enduro, co się wiąże z jazdą w off-roadzie. Klim nie boi się jazdy w terenie i związanych z nią gleb. Jak na zestaw typu adventure przystało, wentylacja jest tu mocno rozbudowana: są wloty na klacie, brzuchu, ramionach, przedramionach i udach oraz wyloty na plecach, rękawach i nogawkach. Dobra robota! Tylko jedna uwaga - z rozpiętymi wlotami ciuchy wyglądają co najmniej dziwnie, ale ważniejsze, że to działa!

Równie bogaty jest zestaw większych niż standardowo protektorów D30. Zewnętrzne paski przy ochraniaczach kolan i łokci powodują, że wkładanie Klima jest upierdliwe, ale warto na to poświęcić chwilę. Upewniłem się co do tego, gdy po tym, jak wymuszono na mnie pierwszeństwo, wykonałem salto przez maskę samochodu zakończone twardym lądowaniem. Ani na mnie, ani na Klimie nie pozostał ślad. Również gleby w błocie, piachu i na żwirze nie odcisnęły na nim piętna. Na kolanach umieszczono ogromne panele z materiału Superfabric - wewnątrz mieszczą się ortezy kolan. Z kolei umieszczone na zewnątrz skórzane panele chronią przed przypaleniem się o wydech i poprawiają wyczucie motocykla w czasie jazdy na stojąco. Nogawki spokojnie przykryją cholewy butów off-roadowych.

Klim Badlands Pro - testJacek Hanusz
Klim Badlands Pro - testJacek Hanusz
Protektory D3O zostały opracowane specjalnie dla Klima. Są większe niż standardowe, a przy tym mają bardziej przewiewną konstrukcję. Zintegrowany z kurtką pas stabilizuje jej położenie. W razie gleby w terenie masz pewność, że ochraniacze klatki piersiowej i pleców pozostaną na miejscu.

Klim Badlands Pro - nasza ocena

Cena zestawu Klim Badlands Pro jest wysoka, ale jakość wykonania i materiałów, ochraniacze w zestawie oraz dożywotnia gwarancja – to dało ocenę super.

Zobacz również Schuberth E1 - szczękowiec dla miłośników przygody

zobacz galerię

Zobacz również:
I skóra, i materiały tekstylne mają swoje zalety, ale i wady. A gdyby tak uszyć ciuchy, które połączą zalety obu materiałów? To jest możliwe! Testujemy 12 kurtek.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA