Kombinezon Spidi Track Wind Replica Evo [TEST]

Nie wyobrażasz sobie życia bez wyjazdów na tor? Myślisz o ściganiu się? Dobry kombinezon to podstawa. Oto nasz test kombinezonu Spidi Track Wind Replica Evo. 

Motor Presse Polska

Spidi Track Wind Replica Evo

KATEGORIA kombinezon jednoczęściowy
CZAS TESTU 12 miesięcy
CENA 5589 zł
IMPORTER www.spidi.com.pl

 

Producent obiecuje 

W kombinezonie wyścigowym Spidi Track Wind Replica Evo po raz pierwszy zastosowano regulowane i odpinane slidery łokci. Całość uszyto ze skóry bydlęcej o grubości 1,2–1,3 mm. Komfort i dopasowanie to zadanie elastycznych wstawek skórzanych oraz paneli ze streczu. Masa kombinezonu: 4,3 kg.

 

Naszym zdaniem 

W przypadku jednoczęściowego kombinezonu najważniejsze dla mnie jest dopasowanie. Spidi odwaliło pod tym względem kawał dobrej roboty! Elastyczne wstawki ze skóry w połączeniu z ogromnymi panelami ze streczu (odporny na przetarcie Nylon 6.6) sprawiają, że kombiak leży jak druga skóra i zapewnia dużą swobodę ruchów.

 

Zobacz również: do takiego kombinezonu przyda się odpowiedni motocykl, szybki, mocny, najlepiej sportowy, taki jak Yamaha R1. Poznaj nasze wrażenie z jazdy tym superbike'em.  

 

O komfort dbają wstawki z neoprenu na karku oraz mankietach. Z kolei perforowane panele na klacie, ramionach oraz udach zapewniają przewiew. Nie bez znaczenia jest również podpinka z meshu 3D na plecach – można pod nią dokupić ochraniacz pleców (od 209 zł). Za kolejne 209 zł możesz dokupić ochraniacz klatki piersiowej (Z138 Warrior Chest) – w podpince jest na niego kieszeń, natomiast nie ma możliwości przypięcia go na stałe. Podpinkę wypniesz do prania. Docenisz to po kilkudniowym track dayu, kiedy nie będą za tobą latać roje much...

 

Motor Presse Polska

W garbie wygospodarowano miejsce na półlitrowy bukłak z napojem. Niestety musisz za niego dopłacić 168 zł (camelbak + złączka).

Motor Presse Polska

Genialne w swej prostocie: podpinka na nogawkach i w mankietach jest przypinana na plastikowe napy.

 

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, w pakiecie dostajesz zestaw certyfikowanych protektorów ramion, łokci oraz kolan (z płynną regulacją). Zadbano również o podwójną warstwę skóry w najbardziej narażonych na przetarcie miejscach.

Nasza ocena

W czasie testu co prawda nie leżałem, ale nic się nie zacięło ani nie urwało, a kombiak nadal dobrze wygląda. Stąd wysoka ocena - bardzo dobry.

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA