Kurtka Seca Venti Uno [TEST]

W tym odcinku pod lupę trafia kurtka Seca Venti Uno. Znakomicie spisze się w gorące dni w mieście, docenisz ją podczas weekendowych wyjazdów.

Motor Presse Polska

Seca Venti Uno

KATEGORIA: kurtka tekstylna
CZAS TESTU: 18 miesięcy
CENA: 749 zł
IMPORTER: www.seca.com.pl

Producent obiecuje 

Kurtka wykonana z odpornej na przetarcia cordury, wyposażona w wyjmowane protektory D3O umieszczone na ramionach i łokciach. Oprócz tego: piankowy ochraniacz pleców, twarde zewnętrzne ochraniacze ramion, panele z wytrzymałego materiału ­MeshProtecto i wstawki odblaskowe. Zakres rozmiarów: S–3XL.

Nasza opinia

W trakcie dwóch ostatnich sezonów, podczas których dosiadałem różnych motocykli, sprawdziła się bardzo dobrze. Regulacja na przedramionach oraz w okolicach pasa pozwala dopasować ją do sylwetki. Tym, co mocno mnie zdziwiło, była wentylacja. Jest tak efektywna, że jazda po mieście w upalny dzień nie ma absolutnie nic z męczarni. W kwestii ergonomii również jest wzorowo – dwie kieszenie zewnętrzne, dwie wewnętrzne i jeszcze jedna na telefon. Pomieścisz w nich wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Elastyczne panele zapewniają swobodę ruchów, a dzięki wyciąganym protektorom można ją wrzucić do pralki.

Venti Uno to dopracowana kurtka, która posłuży ci od pierwszego do ostatniego dnia sezonu.

o ważne – kurtka jest wyposażona w membranę wodoodporną oraz ocieplaną podpinkę. Kilkadziesiąt kilometrów w deszczu wykazało, że ta pierwsza spełniła swoje zadanie. Druga natomiast czyni jazdę w chłodne dni mniej uciążliwą. Ich wpinanie jest dość łatwe i nie zajmuje wiele czasu. Za to duży plus. Inna zaleta: do kurtki można dopiąć spodnie Venti Due.
Trzeba wspomnieć o dwóch niedociągnięciach: wadliwej pracy zamków przy mankietach oraz o kłopocie z zasunięciem zamka prawej kieszeni. Oprócz tego przydałby się większy wybór kolorystyczny. Do niczego innego nie da się przyczepić. Po kilkunastu miesiącach jazdy kurtka nie wykazuje większych oznak zużycia. Ogólnie – Venti Uno to dopracowany produkt za atrakcyjną cenę.

 

Motor Presse Polska

Zapięcie zamka w prawej kieszeni w trakcie jazdy może okazać się kłopotliwe.

Motor Presse Polska

W Venti Uno przewidziano kieszeń na ochraniacz pleców D30.

 

Nasza ocena 

Venti Uno to dopracowana kurtka, która posłuży ci od pierwszego do ostatniego dnia sezonu. Nasza ocena: to bardzo dobry.

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Jesteś motocyklowym podróżnikiem, który zawsze przy okazji dużo zwiedza? Nie wszędzie można wjechać motocyklem i czasem trzeba się sporo nachodzić, a wtedy wygodne buty są na wagę złota. Klim prezentuje model Outlander GTX.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA