Modeka Aeris II

Nie ma przesady w stwierdzeniu, że Modeka specjalizuje się w odzieży turystycznej. Do naszego testu trafił zestaw Modeka Aeris II.

Modeka Aeris II Jacek Hanusz

W ofercie tego producenta jest mnóstwo kurtek zaprojektowanych z myślą o dalekich podróżach, a Aeris II należy do lepiej dopracowanych. Nazwa sugeruje, że model ten ma coś wspólnego z powietrzem i nie jest to skojarzenie odległe – mocną stroną tego modelu jest znakomita wentylacja. Może nie tak wydajna, jak w kurtce meshowej, ale więcej niż wystarczająca do jazdy w tropikalnych upałach.

Modeka Aeris IIJacek Hanusz

 minus Kanały wentylacyjne wzdłuż rękawów robią w upały znakomitą robotę.

 

PRODUCENT OBIECUJE
Kurtka turystyczna z rozbudowanym systemem wentylacji, przeznaczona do turystyki w wysokich temperaturach. Wykonana z poliestru 450D, w newralgicznych miejscach zastosowano wzmocnienia z poliestru 900D. Na piersiach umieszczono panele wentylacyjne, na rękawach i plecach zamki wentylacyjne AirVent. W zestawie membrana wodoodporna HumaX i wypinane ocieplenie.
KATEGORIA kurtka tekstylna
CZAS TESTU 16 miesiĘCY
CENA 949 zł
www.modeka.pl
nasza ocena BARDZO DOBRY

 

Na piersiach są dwie zapinane na suwaki klapy, które, po odchyleniu, można przymocować do kurtki specjalnym zapięciem. Taka forma ich otwarcia nieco ogranicza przepływ powietrza, ale nie jest to wada, która istotnie wpływa na komfort użytkowania. Szczeliny wentylacyjne zapinane na suwaki umieszczono także wzdłuż rękawów i to rozwiązanie sprawdza się doskonale. Także na plecach znalazły się dwie szczeliny wentylacyjne, ale ich skuteczność, z powodu niewielkiej powierzchni siatki mesh, jest taka sobie.

Modeka Aeris IIJacek Hanusz

 minus Każda kieszeń jest opisana jako „waterproof” lub „non waterproof”. Telefonu nie zatopisz.

Modeka Aeris IIJacek Hanusz

 minus Szczeliny wentylacyjne na plecach są długie, ale niewielka powierzchnia meshu utrudnia przepływ powietrza.

 

Kurtka Aeris II jest wyposażona wypinane warstwy: podpinkę ocieplającą (dość marnej jakości) oraz wodoodporną membranę HumaX. Ta druga dobrze spełnia swoje zadanie, choć szkoda, że producent nie przewidział możliwości włożenia jej na kurtkę.
Po ponad roku używania trwałość szwów i zapięć jest na bardzo dobrym poziomie, nieco gorzej wypadają niewielkie rzepy zabezpieczające kieszenie. Plus za możliwość precyzyjnego dopasowania kurtki do sylwetki, a także za bardzo przyjemny design.

 

WYGODNA I ŁADNA KURTKA AERIS II SPRAWDZI SIĘ W PODRÓŻY, CHOĆ DO AFRYKI BYM W NIEJ NIE POJECHAŁ.

Modeka Aeris IIJacek Hanusz

 

RAFAŁ BETNARSKI
Kurtka jest trwała i wytrzymała. Wentylacja działa wprawdzie na czwórkę, ale podczas większości podróży to w zupełności wystarczy.

 

 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA