Modeka Member - klasyczna skóra motocyklowa

Member do stylowa kurtka skrojona zmyślą o miłośnikach klasycznego stylu. Sprawdza się nie tylko podczas jazdy ale i jako odzież do chodzenia na co dzień.

Member to fajna, sprawdzona przez lata propozycja Modeki. Jeśli szukasz klasycznej a zarazem stylowej kurtki na motocykl i do miasta - trafiłeś w dychę. Pasuje równie dobrze do choppera, jak i do nakeda. Sprawdziła się podczas kilku długich wyjazdów, daje radę podczas codziennej jazdy po mieście i można w niej spokojnie wyskoczyć na pieszą rundkę po knajpach.

Kategoria: kurtka skórzana
Czas testu: 3,5 roku
Cena: 1199 zł
Importer: Modeka Polska, www.modeka.pl

Producent obiecuje
Kurtka skórzana Member to propozycja dla motocyklistów lubiących stonowany, klasyczny styl. Skóra bydlęca, z której ją uszyto, charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odporności na ścieranie, zapewniając tym samym wysoki poziom bezpieczeństwa. Ma certyfikowane protektory barków oraz łokci. Ponadto tę skórę można wyposażyć w protektor pleców. Kurtka Member doskonale prezentuje się z motocyklowymi dżinsami.

Zobacz też: Rev'it! Downtown - puchowa kurtka na motocykl

Mimo kilku lat używania skóra nadal wygląda znakomicie, a kolejne obtarcia i ślady użytkowania tylko dodają jej charakteru. Nie traktowałem jej żadnymi preparatami, nie czyściłem chemicznie, nie oddawałem do odświeżenia, a mimo to jest miękka i trzyma się doskonale.

REKLAMA

REKLAMA

Faktem jest jednak, że chroniłem ją przed deszczem i udało mi się nie tylko jej nie przemoczyć ale nawet w niej nie zmoknąć. Nic się nie pruję, nie drze, nie rozwarstwia. Uszkodzone zamki, przetarte szwy? Nic z tych rzeczy!

Wewnętrzna kieszeń jest tak wielka, że zmieścisz w niej i notes, i tablet, i komórkę.
Motor Presse Polska
Dwie kieszenie na klacie to słaby pomysł. Zdecydowanie bardziej wolałbym w tym miejscu wentylację.
Motor Presse Polska

Zobacz też: Leatherman Wave - mały warsztat w kieszeni

Jeżeli chodzi o użytkowanie, to siedem kieszeni w które ją wyposażono to naprawdę coś! Dwie boczne są spore i ponieważ mają zapięcia na zamki, nich nie wypadnie podczas jazdy. Włożysz do nich portfel - nawet wypchany oraz sporego smartfona. W napoleońskiej - nad brzuchem, również zapinanej na zamek, schowasz dokumenty. Dwie pozostałe kieszenie ulokowane w w podszewce są wręcz ogromne. Zmieścisz w nich spory notatnik albo nawet tablet.

Niby jest, a jakby go nie było. To, co wygląda na ochraniacz pleców, jest wyłącznie kawałkiem pianki.
Motor Presse Polska

 

W kwestii ochrony, jak w większości tego typu kurtek, nie licz na zbyt wiele ochraniaczy. W Memberze protektory są tylko na łokciach i barkach. Ponieważ są one miękkie, więc podczas wypadu na miasto nie wyglądasz jak robocop na sterydach. Seryjny protektor pleców to natomiast pianka, niemająca nic wspólnego z bezpieczeństwem. Za dodatkowy ochraniacz pleców musisz dopłacić.

Z kolei cena - 1199 zł nie robi dziury w portfelu i to jest kolejny plus dla Modeki.
Nasza ocena DOBRY

zobacz galerię

Zobacz również:
Smak kawy o poranku przygotowanej na małej kuchence turystycznej nie ma sobie równych. Żeby go poznać, wybierz się na wakacje w starym stylu, nocując pod namiotem. Zobacz, na co zwrócić uwagę, planując zakup turystycznych akcesoriów.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA