[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ

OCEŃ

Moto Morini Corsaro 1200 Avio

Każdy, kto ma choć trochę benzyny we krwi, rozpłynie się ze szczęścia, gdy odpali Moto Morini Corsaro 1200 Avio.

Nieco powyżej obrotów biegu jałowego silnik rozwija moment 75 Nm, a od 3000 obr/min przekracza 100 Nm i utrzymuje się na tym poziomie, aż ogranicznik przy 8500 obr/min skończy zabawę. Silnik w całym zakresie kręci tak dynamicznie, aż trudno uwierzyć, że ma tylko 1200 cm3. Zbyt szybkie odkręcenie gazu na bank skończy się wheelie. Może wystąpić także na 2. biegu. 125 KM przy 8400 obr/min – to przemawia do wyobraźni, a hamownia wykazała właśnie taką moc maksymalną. W dolnym i średnim zakresie obrotów Avio pracuje elastycznie, liniowo przebiegający wykres mocy pozwala zapomnieć, że brakuje mu porządnego kopa. W pełni regulowane zawieszenia zestrojono w sportowym stylu, choć mogłyby pracować precyzyjniej. Hamulce działają bardzo skutecznie.


REKLAMA
  Jak to sprzęcie sportowym – obrotomierz w roli głównej. Do tego czytelny wyświetlacz.  
  Czysty stylistycznie i szlachetnie wyglądający zadupek przyciąga spojrzenia ciekawskich.

Kropelką goryczy jest to, że Avio podczas jazdy tracił na stabilności, jakby w fabryce zbyt mocno skręcono łożyska główki ramy. Wizyta z serwisie nie przyniosła poprawy. Kolejne słabe strony: dźwignia sprzęgła wymaga mocnej ręki, szukanie biegu jałowego jest trudnym doświadczeniem, zużycie paliwa wynosi 7 l/100 km. Niemniej Morini może oczarować nie tylko serce, ale też uszy i oczy.

zobacz galerię

Zobacz również:
Serce i rozum najczęściej chcą czegoś odmiennego. Ale nie tym razem. Yamaha Tracer 900 GT jest połączeniem cech, które zadowolą zarówno wymagania rozsądku, jak też porwą serce i napompują je adrenaliną.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij