Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
3.0

Rentgen: Scorpion Exo 2000

Producent obiecuje: Skorupa wykonana z włókna szklanego, masa: 1380 g, szybka: odporna na zarysowania, przezroczysta, wyposażona w pinlock MaxVision, w zestawie ciemny wizjer z możliwością zamocowania pinlocka, otwory wentylacyjne w dolnej, górnej i tylnej części kasku, pompowane cheekpady, zapięcie: podwójne D.   

kask integralny Scorpion Exo 2000

Scorpion Exo 2000 jest kaskiem o sportowych aspiracjach, więc nie spodziewaj się, że będzie cichy. Głośno szumi wentylacja, przede wszystkim mocno wystające wloty, jak i spore mocowanie zrywek.

Patrząc od strony praktycznej, na bank docenisz prosty mechanizm zdejmowania szyby, lekko działającą jej blokadę i wyjmowaną, w 100% antybakteryjną wyściółkę. Ta ostatnia mimo kilku prań nadal wygląda jak nowa. Jest więc dobrze.

Mocną stroną Exo 2000 jest wydajna wentylacja. Wlot na szczęce może być ustawiony w dwóch pozycjach. Pierwsza kieruje strumień powietrza wyłącznie na szybę. W drugiej nawiew trafia również na policzki. Jest to o tyle fajne, że w standardzie dostajesz kask z siateczkową osłoną brody, która likwiduje dyskomfort od przeciągów. Na wysokości czoła znajdują się aż trzy wloty powietrza. Ten na środku głowy jest łatwy w obsłudze nawet w grubszej rękawicy. Te   znajdujące się na skroniach są o wiele mniejsze, choć mając rękawicę sportową też nie będziesz miał problemu z ich otwarciem.

Na deser największy bajer, czyli pompowane cheekpady. Moim zdaniem jest to lekki przerost formy nad treścią. Poduszka powietrzna znajduje się w dolnej części cheekpada. Wypełniona powietrzem, powinna stabilizować kask na głowie. Tyle że nigdy nie wiem, kiedy jest dobrze napompowana. Po drugie, zbyt miękka pianka w cheekpadach powoduje, że kask nie siedzi tak pewnie, jak tego oczekuję po garnku sportowym.

Spodobało mi się, że w zestawie znalazłem przezroczystą, ale też przyciemnianą szybę. Jest schowana w fajnym etui.  

czas testu:

6 miesięcy

cena:

1699 zł

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij