Stylmartin Iron [TEST]

Jeśli styl to twoje drugie imię, to nie mogłeś lepiej trafić. Trampki motocyklowe Stylmartin Iron  wyglądają znakomicie w każdych warunkach.

Trampki Stylmartin Iron Motor Presse Polska

Stylmartin Iron

KATEGORIA: buty miejskie
CZAS TESTU: 12 miesięcy
CENA: 840 zł
IMPORTER: www.stylmartin.pl

 

Producent obiecuje

Miejskie trampki w stylu vintage wykonano z impregnowanej skóry wołowej typu full grain.
Wodo­odporna podszewka jest oddychająca. O bezpieczeństwo dbają wewnętrzne ochraniacze kostki z poliuretanu po obu stronach cholewki oraz wzmocnienia z podwójnej warstwy skóry na palcach. Nie bez znaczenia jest antypoślizgowa podeszwa w dwóch kolorach. Rozmiary: 36–47.

 

Naszym zdaniem

Nigdy nie rozumiałem fenomenu trampek (czy ogólnie niskich butów motocyklowych z membraną). Postanowiłem to zmienić i z tego powodu jak szczerbaty na suchary rzuciłem się na stylowe sneakersy Stylmartin Iron. No dobra, nie bez znaczenia były wygląd oraz dbałość o najmniejsze nawet szczegóły (np. gustowne przeszycia, logotypy na metalowych dziurkach na sznurówki). Najbardziej spodobało mi się dobre dopasowanie Ironów – po kilku razach miałem wrażenie, jakbym nosił je od zawsze. Tu uwaga – rozmiarówka jest nieco zaniżona: pasuje mi rozmiar 44, a normalnie noszę 45–46, więc zanim kupisz je przez internet znajdź sklep, w którym je przymierzysz.

Za sprawą membrany w czasie upalnych dni wewnątrz robi się sauna, więc skarpeta potrafi konkretnie nasiąknąć. Znacznie lepiej jest wiosną i jesienią. Wtedy rano i/lub wieczorem nie zmarzniesz, a i w południe da się wytrzymać. Zimą Irony służyły mi do chodzenia na co dzień – sól i błoto pośniegowe niewiele im zaszkodziły. Osiągnąłem to, regularnie i sumiennie czyszcząc buty. Zimną porą roku mocno doceniłem antypoślizgową podeszwę – nie zrobisz sobie krzywdy nawet na lodzie. Z drugiej zapomnij o poślizganiu się na butach. Na motocyklu Stylmartinów używałem przede wszystkim w mieście, chociaż kilka razy zaliczyły liczącą 800 km trasę. W czasie długich przelotów nie sprawiały żadnych kłopotów, a zwiedzanie zabytków, czy spacer po rynku/starym mieście nie był mordęgą. Jednak z ręką na sercu przyznaję, że w czasie turystycznych wojaży nie zdarzył mi się deszcz (na szczęście!).

 

Trampki Stylmartin IronMotor Presse Polska

Podeszwa rzeczywiście jest antypoślizgowa. Po roku wciąż nie widać na niej śladów zużycia.

 

W mieście i na krótkich trasach nie było już tak różowo – mżawka czy kapuśniaczek nie są wprawdzie tym butom straszne, ale poważniejszy deszcz oznacza wodę wewnątrz. I nie chodzi tu o membranę, bo ta daje radę. Woda ściekająca z nogawek po prostu wlewa się cholewą od góry do środka. Efekt jest taki, jakbyś jechał w butach bez membrany...

Po roku użytkowania buty są w znakomitym stanie. Rysy i przetarcia na skórze tylko dodają im charakteru. Jedyne, czego nie rozumiem, to po jaką cholerę będące w zestawie sznurówki (2 komplety) są takie długie – wypadałoby je dostosować do cholewek.

Podsumowując, nie kupił­bym krótkich butów z membraną, a to z dwóch powodów: po pierwsze w upalne dni jest w nich za gorąco, a po drugie w czasie deszczu i tak przemoczysz stopy. Krótkie buty z membraną wylądują w moim rankingu tuż obok motocyklowych dżinsów z membraną. Mam wątpliwości co do sensu tych produktów.

 

Nasza ocena Stylmartin Iron

Wykonanie i dbałość o szczegóły po prostu rzuca na kolana! Najwyższa półka. Nasza ocena: bardzo dobry. 

 

 

 

zobacz galerię

Zobacz również:
Jesteś motocyklowym podróżnikiem, który zawsze przy okazji dużo zwiedza? Nie wszędzie można wjechać motocyklem i czasem trzeba się sporo nachodzić, a wtedy wygodne buty są na wagę złota. Klim prezentuje model Outlander GTX.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA