TCX RT-Race - opinia po roku użytkowania.

Szukasz butów, które poradzą sobie zarówno na torze, jak i w czasie dalszych wyjazdów? Dobrze trafiłeś. RT-Race to solidne buty za rozsądną cenę. Doskonale poradzą sobie na track dayach i w trasie, tyle że nie mają membrany, więc bez impregnacji ani rusz.

Motor Presse Polska

Te buty są tak wygodne, że na bank nie będziesz chciał ich zdjąć. Mało tego – ich krój jest idealnie dopasowany do moich nóg (poprzedni model R-S2 Evo był za luźny na podbiciu). To istotne w butach sportowych. Dopasowaniu sprzyja wewnętrzny but z zaciąganą sznurówką oraz bajerancko wyglądające gumowe wstawki, umieszczone na podbiciu i z boku cholewy.

Mała rzecz, a cieszy – wymienne poliuretanowe nakładki na pięty chronią gumową podeszwę przed starciem.
Motor Presse Polska
Buty wewnętrzne zapewniają komfort i poprawiają bezpieczeństwo. Szkoda, że nie można ich wyciągnąć, bo przecież pranie od czasu do czasu by im się przydało.
Motor Presse Polska

Zobacz też: test bielizny termoaktywnej Adrenaline New Body Dry Extreme

Wnętrze wykonano z oddychającego materiału Air Tech i wzbogacono o wentylację (na podbiciu). Stopy nie zmarzną w chłodniejsze dni, za to latem na torze chciałoby się większego przewiewu. Zaleta wyściółki – materiały, z jakich jest wykonana, pochłaniają zapachy. Bezpieczeństwo to zadanie dużych ochraniaczy z poliuretanu na goleniach, szyn z tworzywa (z zawiasami) chroniących stawy skokowe oraz kostki, wzmocnień na piętach, a także usztywnionych przodów z panelem chroniącym przed przetarciem od dźwigni zmiany biegów.

Przez 16 miesięcy dość intensywnej eksploatacji (tor, wyjazdy turystyczne, również w deszczu) nic nie odpadło ani się nie urwało. Najbardziej ucierpiały poliuretanowe slidery (149 zł/komplet). Ślady używania widać również na magnezowych sliderach po bokach pięt oraz z tyłu. Ponadto na białych wstawkach na cholewie pojawiły się rysy. Nic się nie przetarło, ani nie odpruło. Polecam je, bo oferują znakomity stosunek ceny do jakości.

Nasza ocena? 4 na 5 gwiazdek czyli BARDZO DOBRY

TCX RT-Race
Kategoria: buty sportowe
Czas: testu: 14 miesięcy
Cena: 1299 zł
Importer: www.riccardomotosport.pl

Producent obiecuje
RT Race to wysoka półka sportowych butów TCX. Wykonano je z lekkiej i wytrzymałej microfibry. Włosi zadbali o ich wygląd, ale również o komfort oraz bezpieczeństwo. To ostatnie podkreślają but wewnętrzny, rozbudowane ochraniacze stawu skokowego i kostek (Double Flex Control System) oraz poliuretanowe slidery z przodu i magnezowe na piętach. Oferowane rozmiary: 38–49.

 

Motor Presse Polska
Poliuretanowe wzmocnienie biegnące od piety w górę, usztywnia konstrukcję, a zawias ułatwia ruchy w stawie skokowym – nie masz więc wrażenia, że idziesz w butach narciarskich.

 

Zobacz również:
REKLAMA