Test Modeka Tacoma

Szukasz zestawu turystycznego za rozsądną cenę? Modeka Tacoma ma wiele do zaoferowania, a cena 2480 zł za zestaw nie zwala z nóg. Zobacz jak Tacoma przetrwała 8-miesięczny test.

Modeka Tacoma w teście Jacek Hanusz
Modeka Tacoma w teście

Producent obiecuje

Kurtka i spodnie wykonane z tkaniny Tactel 750 D. W obu przypadkach można wypiąć membranę Humax Z-Liner i dodatkową podpinkę ocieplającą. Certyfikowane protektory chroniące barki, łokcie, plecy oraz biodra i kolana są dziełem SaS-Tec. Kurtkę i spodnie wyposażono w system wentylacji Airvent, a na rękawach i nogawkach użyto odblasków 3M Scotchlite.

Modeka Tacoma w teścieJacek Hanusz
Modeka Tacoma w teście

Sprawdziliśmy

Jeśli chcesz być bardzo zadowolony koniecznie przymierz zestaw Tacoma. Odpowiednio dobrany rozmiar zapewni ci bardzo wysoki komfort użytkowania. Gdy już się z nim na stałe zaprzyjaźnisz, docenisz jego funkcjonalność i mnóstwo kieszeni, w których da się zmieścić cały dobytek. W kurtce jest ich sześć: trzy wodoodporne i trzy nie. W spodniach: dwie wodoodporne typu cargo i dwie zwykłe. To, co w kurtce na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kieszeni na piersi, jest mocno rozbudowanym systemem wentylacji. Podczas jazdy działa on znakomicie, a jego skuteczność można jeszcze poprawić, odpinając trzy wyloty wentylacji na plecach. Obsługę ułatwiają mocne magnesy podtrzymujące materiał w odpowiednim położeniu. Ciągle jestem pod wrażeniem małej kieszonki tuż pod ręką, idealnie nadającej się do trzymania kluczy od garażu, i dużych kieszeni w spodniach.

Modeka Tacoma w teścieJacek Hanusz
Modeka Tacoma w teście
modeka minisite
Patki zakrywające otwory wentylacyjne na klapie przytrzymują małe magnesy i rzepy. Fajnie, że na każdej nogawce masz dwie wodoodporne kieszenie zapinane na zamek i rzep.


Czy Tacoma przemaka? Po kilkugodzinnej walce z deszczem zestaw wyszedł z pojedynku obronną ręką! Mamy więc kandydata na idealny zestaw turystyczny? Prawie! W czasie długiej i i intensywnej eksploatacji mogą ci się nie spodobać mało elastyczne szelki oraz odklejające się odblaski z rękawów. Poza tymi drobnostkami Tacoma oferuje naprawdę sporo i to za rozsądną kasę. Zestaw kosztuje 2480 zł (kurtka - 1390 zł, spodnie - 1090 zł).

Modeka Tacoma w teścieJacek Hanusz
Modeka Tacoma w teście
Modeka Tacoma w teścieJacek Hanusz
Modeka Tacoma w teście
Jednym z fajnych patentów ułatwiających wpinanie podpinki jest zastosowanie kolorowych guzików, które spinasz z pętelkami w tym samym kolorze. Membranę wpina się za pomocą zamków. Pranie w pralce jest zabójcze dla plastikowych haczyków na kołnierzu.
Zobacz również:
Partnerem sekcji jest:
REKLAMA