Test butów Arlen Ness BOT-1283-AN

"Pokaż mi swoje buty a powiem Ci kim jesteś". Jeśli masz na sobie buty Arlen Ness BOT-1283-AN, to jesteś bikerem podróżującym głównie w mieście, który ma trochę cierpliwości na to, żeby się buty dobrze ułożyły. 

Producent obiecuje: Krótkie miejskie buty motocyklowe, uszyte ze skóry o grubości 1,4 i 1,6 mm. Wyposażono je w ochraniacz pięty i kostek, a także w magnezowe slidery i gumowe wzmocnienie pod dźwignię zmiany biegów. Podeszwa z olejoodpornej gumy. Zapięcie na zamek i rzep. Na górze stopy wstawka z przewiewnego materiału. Dostępne rozmiary: 42-47.

 

Sprawdziliśmy: W trakcie testu buciki sporo śmigały po mieście podczas dojazdów do pracy, ale zostały też sprawdzone na dłuższych traskach. Świetnie spisuje się przewiewna wstawka z przodu. Zaufanie budzi też spora jak na buty miejskie liczba ochraniaczy. Z początku było nieco problemów z dopasowaniem – zanim buty przestały uciskać, trzeba było przejechać sporo kilometrów. Teraz dopasowanie jest dobre. Podczas jazdy buty dobrze leżą i są wygodne, kiedy jednak zsiada się z motocykla obcierają ścięgno Achillesa i nogę dość szorstkim kołnierzem, więc konieczne są dłuższe skarpetki. Przez to spacery nie należą do przyjemności, a przecież są to buty na miasto. Za to ocena dobra.    

plus Przewiewna wstawka jest niepozorna, ale robi robotę i świetnie wentyluje stopy.    

minus Kołnierz z szorstkiego materiału jest sztywny i potrafi obetrzeć skórę, jeśli włożysz niewłaściwe skarpetki.    

Cena: 649 zł
 

REKLAMA