Test butów TCX Competizione S GTX

Uszyte ze skóry typu „full grain”, wyposażone w ochraniacze palców, pięty oraz piszczeli - oto cechy butów motocyklowych TCX Competizione S GTX. Przetestowaliśmy je na wylot.

Buty TCX Competizione S GTX

Rozpoznanie

Buty sportowo-turystyczne. Uszyte ze skóry typu „full grain”, wyposażone w ochraniacze palców, pięty oraz piszczeli. Torsion Control System (TCS) – składający się z czterech elementów zawias, zabezpieczający staw skokowy przed przegięciem poza naturalny zakres ruchu. Od wewnątrz podszyte antybakteryjną wyściółką oraz membraną Gore-Tex. Wymienne slidery na palcach i pięcie buta. Zapięcie na zamek zabezpieczone szerokim rzepem.  

 

Przebieg choroby

TCX-y do tej pory zrobiły ok. 30 tys. km. Dzięki wygodzie, jaką zapewniają, jeździły wszędzie. Wyprażyły się w słońcu, zdążyły zasmakować zimowej solanki, a nawet kąpieli błotnych. Skóra typu „full grain” okazała się porządnym materiałem. Mimo rzadkiej pielęgnacji nie pojawiły się na niej żadne pęknięcia czy przebarwienia. Również szwy nie dały plamy i żaden z nich nie puścił. Podczas jazdy w ulewnym deszczu GTX-y okazały się najbardziej wodoodporną częścią ubioru. Tutaj należą się solidne brawa. System stabilizacji kostki TCS ma niewielki wpływ na komfort użytkowania. Świadczy o tym starta już nieco od chodzenia podeszwa. Kto szuka trwałych i niekojarzących się z dyskoteką butów sportowych z membraną, będzie zadowolony.

Gwiazdki oceny
Cena: 1098 zł
 
Zobacz również:
REKLAMA