Test butów sportowych XPD XP3-S

Przetestowaliśmy sportowe buty XPD XP3-S. Zobacz, czy warto wydać na skórzane laczki prawie 9 stów.

Buty sportowe XPD XP3-S
Wentylacja jest skuteczna, a stalowe slidery starczą na dłużej. Plusik.Wkurzające wykończenie szwów cholewy i rozwalony zamek przy glebie to niemiłe zaskoczenie.

Producent obiecuje: Skórzane buty sportowe, wyposażone w stalowe slidery, wentylację na piętach i goleniach, protektory i wymienną podeszwę. Konstrukcja ułatwia odprowadzanie potu. Wewnętrzna strona ze skóry zamszowej, odporna na przetarcia i wysoką temperaturę. Buty zapinane na zamek i rzep. Kołnierz cholewy zapobiegający podjeżdżaniu spodni od kombinezonu do góry. Kolorystyka: czarne, biało-czarne i czerwono-czarne. Rozmiary: 38-48.

Sprawdziliśmy: XP3-S to model ze średniej półki sportowych butów XPD. Towarzyszyły mi głównie podczas wypadów na tor, ale czasami również w trasie i w mieście. Łatwo utrzymać je w czystości, są wygodne i lekkie, a chodzenie w nich jest OK. Wkurzający drobiazg to złe wykończenie szwów po wewnętrznej stronie cholewy, co powoduje, że szwy drapią łydkę podczas jazdy w dżinsach lub normalnych spodniach. Dobrze, że w przypadku kombinezonu ten problem znika. To drapanie wymusza noszenie dłuższych skarpet. Buty mogłyby mieć nieco niższe podbicie, to jednak niekoniecznie musi być wada, bo przecież kształt stopy to kwestia indywidualna (ja mam niskie podbicie).

Na duży plus zasługuje zaskakująco wydajna wentylacja na piętach i wspomniana wygoda. Ocenę popsuło to, że podczas niewielkiej gleby na torze w jednym z kapci puścił zamek, co spowodowało, że but się rozpiął. To nie powinno się zdarzyć sportowym laczkom.

Gwiazdki oceny
Cena: 899 zł
 
Zobacz również:
REKLAMA