Test dżinsów motocyklowych Mottowear Espada CT

Generalnie rzecz biorąc dżinsy motocyklowe Mottowear Espada CT to dobry produkt, choć ma kilka mankamentów. Komfortowe i dobrze wykonane zyskały naszą sympatię. 

Producent obiecuje: Dżinsy motocyklowe z materiału CT, odpornego na ścieranie, i wyposażone w protektory CE kolan Knox. Po wewnętrznej stronie wszywki z kevlaru wzmacniane szwy, możliwość użycia protektorów biodrowych. Przedłużane nogawki i system skracania ich za pomocą specjalnych troczków. Na lewej nogawce kieszeń zapinana na zamek. Rozmiary: od XS do XL.    

 

 

Sprawdziliśmy: Spodnie są mocno eksploatowane, zwłaszcza przez kilka ostatnich miesięcy. Są dobre na miasto, chociaż i w trasie dają radę. Gruby materiał i protektory budzą zaufanie. Po glebie oprócz jednego siniaka (głupio rozwiązany system skracania nogawek ze sprzączką odbił się na udzie) obyło się bez strat. Na spodniach oprócz przetartego wzorka na kieszeni z tyłu, po glebie nie ma śladu. Wygodne szerokie i przedłużane nogawki powodują poczucie komfortu. Fajnym, choć rzadko używanym patentem jest kieszeń na lewej nogawce. Sznurki do regulacji długości rozłażą się i są o wiele za długie – niedługo pójdą do kosza. Spodnie mogłyby być bardziej przewiewne i trochę lżejsze, ale i tak je lubię.    

plus Kieszenie na czterech literach są głębokie, więc bez obawy można w nich trzymać portfel czy dokumenty.   

minus W kieszeni idealnie na biodrze znajduje się sprzączka regulacji długości – przy glebie pięknie odbiła się na udzie. Ała!    

Cena: 510 zł
 

REKLAMA