Test kasku Shoei Qwest Paragon TC-2

Przez 14 miesięcy testów w naszej redakcji nie znaleźliśmy żadnych wad w kasku Shoei Qwest Paragon TC-2. Polecamy więc wam jego zakup z czystym sumieniem, a jak znajdziecie jakieś wady dajcie znać. 

Producent obiecuje: Integralny kask turystyczny. Skorupa wykonana z 6-warstwowego multikompozytu i dostępna w czterech rozmiarach: XXS-XS, S-M, L oraz XL-XXL. Jest wyposażona w zintegrowany spojler i spełnia normę ECE 22/05. Podwójne wypełnienie EPS z materiałów o różnej  gęstości zapewnia najwyższy stopień bezpieczeństwa przy zachowaniu wysokiego komfortu. Wyjmowane wnętrze i poszycia   pasków. Wizjer CW-1 zapewnia lepsze wyciszenie i szerokie pole widzenia. Pinlock. Mocowanie QRSA ułatwia montaż i demontaż szybki. Mechanizm z funkcją samoczynnego dociągania wizjera do uszczelki. Wydajna wentylacja kanałowa zapewnia taki przepływ strumienia powietrza, że nie ma problemu zaparowującej szyby. Zapięcie DD. W ofercie 20 wzorów malowania.

 

Sprawdziliśmy: Ładny i wygodny kask w miłym dla oka malowaniu. Od pierwszej chwili przekonują starannie wykonane detale i świetne spasowanie elementów. Dobrze leży na łepetynie i ma wprost genialną wentylację, której zarówno wloty, jak i wyloty bez problemu można obsłużyć w rękawicy. Początkowo zastrzeżenia budziły gwizdy i szumy z okolic lewego mocowania szyby, ale po regulacji mechanizmu garnek okazał się fenomenalnie cichy. Zapięcie DD wymaga przyzwyczajenia. Mimo iż golę się przeciętnie raz w tygodniu, wnętrze nie zmechaciło się nadmiernie od kontaktu ze szczeciną na paszczy. Qwest bez wątpienia jest wart kasy, którą trzeba za niego wyłożyć, dlatego ocena nie może być inna.   

plus System wentylacji jest łatwy w obsłudze (nawet w rękawicach), wydajny, a przy tym cichy.    

plus Mycie szyby to bajka: jej zdjęcie i założenie trwa moment.    

Gwiazdki oceny
Cena: 1949 zł
 

REKLAMA