Test kasku integralnego Schuberth S2

W trakcie 6 miesięcy jakie kask Schuberth S2 spędził w naszej redakcji poznaliśmy go dość dobrze. Za tą cenę mógłby mieć mniej denerwujących wad. 

Producent obiecuje: Kask sportowo-turystyczny. Specjalny kształt skorupy poprawia aerodynamikę, a wraz ze specjalnym kołnierzem ogranicza hałas we wnętrzu. Prędkość 100 km/h, gdy jedziesz nakedem, nie powinna powodować we wnętrzu kasku hałasu przekraczającego wartość 85 dB(A). Schuberth S2 ma blendę przeciwsłoneczną. Kask jest seryjnie wyposażony w system SRC, czyli w dwie anteny poprawiające odbiór opcjonalnie montowanego zestawu Bluetooth.

 
Schuberth S2
 
Schuberth S2
 
Schuberth S2
Dzięki specjalnemu kołnierzowi kask jest na pewno cichy, ale jego wkładanie upierdliwe.  Antena do opcjonalnego interkomu jest zamontowana w kasku.    Wentylacja jest dość skuteczna, ale jej obsługa w rękawicach trudna.
     

Sprawdziliśmy: Na początek kwestia koloru. Uwierzcie na słowo – biały jest fajny. Po pierwsze i najważniejsze – jesteś dobrze widoczny na drodze. Po drugie masz nieoczekiwany bonus: wszyscy mylą cię z policjantem i ustępują miejsca na drodze, zjeżdżając na boki. Kwestia utrzymania kasku w czystości. Nam nie sprawiało to najmniejszego problemu, choć trzeba przyznać, że S2 brudzi się szybciej od kasków lakierowanych na wysoki połysk. Wymiana szyby to żaden kłopot, mechanizm jest banalnie prosty w obsłudze i działa precyzyjnie. Nieco więcej uwagi wymaga wyjmowanie blendy przeciwsłonecznej. Mechanizm jej podnoszenia jest łatwy w obsłudze nawet w rękawicach, w przeciwieństwie do wlotów powietrza na górze kasku – w grubych rękawicach otwarcie jest sporym problemem. Największe zastrzeżenia mieliśmy odnośnie do patentu z kołnierzem. Na bank ogranicza on hałas, jednak wkładanie Schubertha jest megaupierdliwe, bo otwór we wspomnianym kołnierzu jest strasznie ciasny. Cierpią uszy i policzki, ale po włożeniu kask rzeczywiście idealnie pasuje do dyni. Kilka osób w redakcji narzekało, że pasek zbyt mocno uciska szyję. Nic mądrego nie powiemy o magicznych antenach ukrytych pod skorupą, ponieważ nie mieliśmy możliwości przetestowania firmowego Bluetootha. Podsumowując, Schuberth S2 to dość fajny i cichy kask, niestety za dość dużą kasę. Jego wkładanie jest nieco utrudnione, podobnie jak otwieranie w rękawicach górnej wentylacji.      

Gwiazdki oceny
Cena: 2199 zł
 

REKLAMA