Test kasku szczękoweo Shoei Multitec

Przez prawie sześć lat na kasku pojawiło się sporo rys i kilka drobnych uszkodzeń. I to tak na dobrą sprawę tyle wad dopatrzyliśmy się podczas testu kasku szczękowego Shoei Multitec.

Producent obiecuje: Skorupa (dwa rozmiary) wykonana z materiału o nazwie AIM, szyba CX-1V z pinlockiem, zapięcie: podwójne D, wypełnienie skorupy – EPS o dwóch gęstościach, masa kasku 1590 ±50 g (rozmiar M), wyjmowane do prania wkładki boczne, wcięcia na okulary we wkładkach bocznych. Rozmiary XXS-XXL. W zestawie: szyba, dodatkowa szyba progresywnie przyciemniana, Whisper Strip Kit, pinlock, torba.

Sprawdziliśmy: Za miesiąc minie 6 lat, jak Multitec trafił do naszej redakcji. Przez te 6 lat przejechał co najmniej 60 tys. km. Przez ostatnie dwa lata jeździł z intercomem Scala Rider. Mimo upływu lat, nadal jest jednym z moich ulubionych garnków. Dlaczego? Bo mimo iż przez ten czas wyściółka kilkakrotnie trafiła do pralki, prania spowodowały mniejsze spustoszenie niż nieogolona gęba. To ona jest winna, że cheekpady mocno się zmechaciły, osłona paska pod brodą również. Opinie, że szczęki i szyby nie da się wyregulować, bo mają dwie różne osie obrotu, można między bajki włożyć. W regularnie serwisowanym kasku nic się nie dzieje. Mechanizm podnoszenia szyby został w ramach przeglądu wymieniony na nowy po mniej więcej 2 latach. Dzisiaj gumowe uszczelki nadal są w świetnym stanie, tyle że raz na kwartał są smarowane wazeliną kosmetyczną. Upływ czasu najbardziej widać po niektórych gumowanych częściach Whisper Strip Kitu.

Mechanizm blokowania szczęki wygląda na dość pancerny. I dobrze, bo przez 71 miesięcy nie było z nim najmniejszego problemu. Jest łatwy w obsłudze i działa precyzyjnie. Przez 6 lat używania mechanizm podnoszenia szyby został wymieniony tylko raz, i to bezpłatnie. Do dziś działa znakomicie. Zamknięcie DD ma tylu wrogów, co zwolenników. Ja się przyzwyczaiłem i nie narzekam.
     

Przez prawie sześć lat na kasku pojawiło się sporo rys i kilka drobnych uszkodzeń – na szczęście w ich miejscu lakier się nie łuszczy. Przydymiana jest w świetnym stanie. Kto chce kupić Multiteca, a nie jego następcę – Neoteca – ma ostatnią szansę, bo Multitec powoli wychodzi ze sprzedaży.

Gwiazdki oceny
Cena: od 1599 zł
 
Zobacz również:
REKLAMA