Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ

Test kurtki Modeka Off Router

Kurtka tekstylna Modeka Off Router, jak sama nazwa wskazuje ma służyć na wypady w teren, jak i do turystyki. W terenie narzekaliśmy trochę na wentylację.

Producent obiecuje: kurtka z Poliamidu 500 D, który w newralgicznych miejscach wzmocniono Cordurą 1000 D. O bezpieczeństwo dba zestaw protektorów CE (na łokciach, ramionach oraz plecach), a także zewnętrzne wzmocnienia na łokciach i odblaski 3M Scotchlite. W upalne dni przyda się rozbudowana wentylacja, a w chłodne wypinana membrana Humax oraz ocieplenie. Krój kurtki umożliwia założenie zbroi pod spód. Kolor: popielato-czarny. Rozmiary: XS-4XL.

Sprawdziliśmy: Off Router, jak wskazuje nazwa, ma być zarówno na wypady w teren, jak i do turystyki. Test zacząłem wiosną od nawijania kilometrów po asfalcie. Wtedy w chłodniejsze dni warto wpiąć wszystko (membrana i ocieplenie), a do tego wskoczyć w bieliznę termoaktywną oraz założyć rękawice z długim i szerokim mankietem. Rękaw jest dość krótki i dość szeroki – idealnie pasuje do off-roadowych rękawiczek. Co istotne, kurtka ma zamki do spięcia ze spodniami (długi i krótki). Luźny krój i miękko obszyty kołnierz z regulacją szerokości (na napie) bardzo przypadły mi do gustu.

Jeśli zrobi się za gorąco, szybkim ruchem odpinasz rękawy. Ta kieszonka sprawdziła się na bramkach autostradowych – upchniesz w niej kartę lub/i jakąś kasę. Fajny patent: w wodoodpornym pokrowcu na dokumenty zmieścisz dowód rejestracyjny i portfel.
     

Jest jeden problem – poprawne ułożenie ochraniaczy na łokciach jest niemożliwe. Wszystko przez źle wszyte kieszenie. To przesądziło o ocenie. Na szczęście przed wypadem w teren można wypiąć wszystkie protektory. Pod kurtkę (w moim przypadku XL) mieści się zbroja UFO Scorpion i nie ma co narzekać na swobodę ruchu. W terenie wentylacja mogłaby być wydajniejsza, ale w razie czego zawsze można odpiąć rękawy. Kurtałka dość często trafiała do pralki, w związku z czym pojawiły się niewielkie przebarwienia wokół czarnych wstawek. Nic innego się nie wydarzyło – zamki się nie zacinają, a rzepy i napy trzymają jak trzeba.

Cena: 1140 zł
 

zobacz galerię

Zobacz również:
Poznaj nową oponę sportowo-turystyczną firmy METZELER - ROADTEC 01. Opracowana by zaoferować motocyklistom wysoki poziom przyczepności w różnych warunkach pogodowych. Zarówno na suchej jak i mokrej nawierzchni, a także w zmiennych warunkach oraz na nawierzchniach o niskiej przyczepności. ROADTEC™ 01 oferuje przebiegi na porównywalnym poziomie w odniesieniu do swojego segmentu dzięki bardziej jednorodnemu zużyciu oraz dużej stabilności, zarówno przy dużych prędkościach, jak i przy w pełni obciążonym motocyklu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij