Test kurtki Modeka Off Router

Kurtka tekstylna Modeka Off Router, jak sama nazwa wskazuje ma służyć na wypady w teren, jak i do turystyki. W terenie narzekaliśmy trochę na wentylację.

Producent obiecuje: kurtka z Poliamidu 500 D, który w newralgicznych miejscach wzmocniono Cordurą 1000 D. O bezpieczeństwo dba zestaw protektorów CE (na łokciach, ramionach oraz plecach), a także zewnętrzne wzmocnienia na łokciach i odblaski 3M Scotchlite. W upalne dni przyda się rozbudowana wentylacja, a w chłodne wypinana membrana Humax oraz ocieplenie. Krój kurtki umożliwia założenie zbroi pod spód. Kolor: popielato-czarny. Rozmiary: XS-4XL.

Sprawdziliśmy: Off Router, jak wskazuje nazwa, ma być zarówno na wypady w teren, jak i do turystyki. Test zacząłem wiosną od nawijania kilometrów po asfalcie. Wtedy w chłodniejsze dni warto wpiąć wszystko (membrana i ocieplenie), a do tego wskoczyć w bieliznę termoaktywną oraz założyć rękawice z długim i szerokim mankietem. Rękaw jest dość krótki i dość szeroki – idealnie pasuje do off-roadowych rękawiczek. Co istotne, kurtka ma zamki do spięcia ze spodniami (długi i krótki). Luźny krój i miękko obszyty kołnierz z regulacją szerokości (na napie) bardzo przypadły mi do gustu.

Test kurtki Modeka Off Router
Test kurtki Modeka Off Router
Test kurtki Modeka Off Router
Jeśli zrobi się za gorąco, szybkim ruchem odpinasz rękawy. Ta kieszonka sprawdziła się na bramkach autostradowych – upchniesz w niej kartę lub/i jakąś kasę. Fajny patent: w wodoodpornym pokrowcu na dokumenty zmieścisz dowód rejestracyjny i portfel.
     

Jest jeden problem – poprawne ułożenie ochraniaczy na łokciach jest niemożliwe. Wszystko przez źle wszyte kieszenie. To przesądziło o ocenie. Na szczęście przed wypadem w teren można wypiąć wszystkie protektory. Pod kurtkę (w moim przypadku XL) mieści się zbroja UFO Scorpion i nie ma co narzekać na swobodę ruchu. W terenie wentylacja mogłaby być wydajniejsza, ale w razie czego zawsze można odpiąć rękawy. Kurtałka dość często trafiała do pralki, w związku z czym pojawiły się niewielkie przebarwienia wokół czarnych wstawek. Nic innego się nie wydarzyło – zamki się nie zacinają, a rzepy i napy trzymają jak trzeba.

Gwiazdki oceny
Cena: 1140 zł
 
Zobacz również:
REKLAMA