Test kurtki oraz spodni Modeka Tacoma

Po ośmiu miesiącach testowania kompletu turystycznego Modeka Tacoma, składającego się z kurtki oraz spodni, przyszedł czas na rozstanie i wystawienie mu odpowiedniej oceny. 

Modeka Tacoma 

Producent obiecuje: Kurtka i spodnie wykonane z tkaniny Tactel 750 D. W obu przypadkach można wypiąć membranę Humax Z-Liner i dodatkową podpinkę ocieplającą. Certyfikowane protektory chroniące barki, łokcie, plecy oraz biodra i kolana są dziełem SaS-Tec. Kurtkę i spodnie wyposażono w system wentylacji Airvent, a na rękawach i nogawkach użyto odblasków 3M Scotchlite.   

Pranie w pralce jest zabójcze dla plastikowych haczyków na kołnierzu.
Jednym z fajnych patentów ułatwiających wpinanie podpinki jest zastosowanie kolorowych guzików, które spinasz z pętelkami w tym samym kolorze. Membranę wpina się za pomocą zamków.    
Fajnie, że na każdej nogawce masz dwie wodoodporne kieszenie zapinane na zamek i rzep.   
Pranie w pralce jest zabójcze dla plastikowych haczyków na kołnierzu. Jednym z fajnych patentów ułatwiających wpinanie podpinki jest zastosowanie kolorowych guzików, które spinasz z pętelkami w tym samym kolorze. Membranę wpina się za pomocą zamków.     Fajnie, że na każdej nogawce masz dwie wodoodporne kieszenie zapinane na zamek i rzep. 
     

Sprawdziliśmy: Na manekinie Tacoma leży znakomicie, na mnie już niestety nie. Dlatego zanim ją kupisz koniecznie zabierz zestaw do przymierzalni. Gdy już się z nim na stałe zaprzyjaźnisz, docenisz jego funkcjonalność i mnóstwo kieszeni, w których da się zmieścić cały dobytek. W kurtce jest ich sześć: trzy wodoodporne i trzy nie. W spodniach: dwie wodoodporne typu cargo i dwie zwykłe. To, co w kurtce na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie kieszeni na piersi, jest rozbudowanym do granic możliwości systemem wentylacji. Podczas jazdy działa on znakomicie, a jego skuteczność można jeszcze poprawić, odpinając trzy wentylacje na plecach. Obsługę ułatwiają mocne magnesy podtrzymujące materiał w odpowiednim położeniu. Ciągle jestem pod wrażeniem małej kieszonki tuż pod ręką, idealnie nadającej się do trzymania kluczy od garażu, i dużych kieszeni w spodniach. Czy Tacoma przemaka? Po kilkugodzinnej walce z deszczem zestaw wyszedł z pojedynku obronną ręką. Mamy więc kandydata na idealny zestaw turystyczny? Prawie! Modeka ciągle nie ma szczęścia do membran i nigdy nie zakładaj Tacomy z wpiętą membraną na T-shirta, bo poczujesz się jak w saunie. Mało elastyczne szelki i odklejające się odblaski z rękawów też nie są powodem do radości.   

Gwiazdki oceny
Cena: kurtka 1190 zł, spodnie 940 zł
 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA