Test kurtki skórzanej Arlen Ness LJ-8984-AN

Największą wadą kurtki skórzanej Arlen Ness LJ-8984-AN jest jej dość wysoka cena. Ból związany z takim wydatkiem zrekompensują nam zalety, których kurtce nie brakuje. 

Producent obiecuje: Kurtka skórzana wykonana z bydlęcej skóry Daytona soft. Protektory CE na łokciach i ramionach, wstawki ze skóry elastycznej i perforowanej w okolicach barków. Na rękawach panele z materiału Schoeller Kevlar Stretch. Dwie kieszenie wewnętrzne i zewnętrzne. Aerodynamiczny garb na plecach i zamek do spięcia ze spodniami. Trzy warianty kolorystyczne. Rozmiary 48-60.    

 

 

Sprawdziliśmy:Choć ta skórka jest w teście dopiero pół roku, zdążyła się sporo najeździć, a nawet zaliczyć glebę. Oprócz przytartych szwów i skóry łokcia na prawym rękawie nie ma innych śladów. Zero zarzutów co do wykonania, komfortu i dopasowania – nic nie obciera ani nie uwiera, zamki pracują jak nowe. Przydałaby się wentylacja na klatce piersiowej, bo w słoneczne dni robi się gorąco. Wtedy nie pomagają nawet przewiewne wstawki na rękawach. Wadą zdecydowanie jest cena – za takie pieniądze można wyrwać nawet kombinezon, ale z drugiej strony styl i poczucie bezpieczeństwa muszą kosztować.    

plus Aerodynamiczny garb w stylu kombinezonów wyścigowych wygląda fajnie.    

plus Protektory łokci dają poczucie pewności i bezpieczeństwa – są po prostu wielkie.    

Gwiazdki oceny
Cena: 1749 zł
 

WYBRANE DLA CIEBIE

TESTY AKCESORIÓW

Test kasków szczękowych 2022 - Następny proszę!

Ten test był spełnieniem moich dziecięcych marzeń. Tym razem, zamiast w redakcji, byłem (szkoda, że tak krótko!) w laboratorium, w którym z dziką radością doszczętnie rozbijałem kolejne kaski. Wszystko dla dobra nauki. Wnioski z tej zabawy mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa. Dobra, następny kask poproszę!

TESTY AKCESORIÓW

Test opon motocyklowych 2022 - opony sportowo-turystyczne

Tym razem bierzemy na warsztat opony sportowo-turystyczne, które mają dać radę na torze w czasie track dayu, jak i podczas codziennej eksploatacji. Na zwykłych drogach, na torze, na mokrej nawierzchni oraz podczas testu trwałości sprawdzamy, kto najlepiej wykonał ten szpagat. Nie oszczędzaliśmy ani opon, ani siebie – w sumie pokonaliśmy 100 000 zakrętów.

TECHNIKA

Kamera sportowa HJC 10A - zintegrowana z kaskiem

Nie wyobrażam sobie motocyklowego wyjazdu bez kamery. Nagrywam nią przejeżdżane trasy, ale wiem, że wielu motocyklistów używa kamery akcji jak wideorejestratora. Do naszej redakcji trafiła nietypowa kamera do kasków HJC.

TESTY AKCESORIÓW

Najlepsze ochraniacze pleców i klatki piersiowej - nasz test

Ochraniacze pleców i klatki piersiowej to coś w rodzaju kamizelki kuloodpornej dla motocyklisty. chronią bowiem najważniejsze, oprócz głowy, organy w razie wypadku. Sprawdzamy, który z dziewięciu ochraniaczy klatki piersiowej i pleców robi to najlepiej.

REKLAMA