Test mleczka do czyszczenia: Motul Perfect Leather

Producent obiecuje: Mleczko do czyszczenia, odświeżania i nawilżania wszystkich rodzajów skóry. Nadaje się do pielęgnacji butów, spodni, kurtek, rękawic, a także siodeł, kufrów i skórzanych kombinezonów. Chroni przed przetarciami i odbarwieniami oraz wydłuża życie skóry. Zawiera mydło z oliwy z oliwek, glicerynę i terpentynę. Nie odbarwia skóry (nadaje się zarówno do czarnej, białej, jak i kolorowej). Butelka zawiera 250 ml mleczka.Testujemy:

Szybkie nałożenie, rozsmarowanie, a później wytarcie przyniosło zaskakujące efekty. Nie spodziewałem się, że mleczko tak sprawnie poradzi sobie z owadami.

Sprawdziliśmy: Perfect Leather został sprawdzony na kombinezonie i butach skórzanych po wizycie na torze. Byłem ciekaw, czy poradzi sobie z owadzim cmentarzem na kurtce i spodniach, zanim muchy zombie i nieumarłe komary zaczną wstawać z martwych. Na szczęście nałożenie mleczka nie zajmuje dużo czasu i wystarczyło kilka minut, żeby owadzie zwłoki odmokły i można było je zetrzeć. Mleczko działa szybko, skutecznie usuwając syfy ze skóry. Działa nie tylko na owady, ale też na inne brudy. Ma bardzo przyjemny zapach. Skóra na kurtce wydaje się teraz nieco bardziej miękka, więc wygląda na to, że nawilżanie to nie ściema.

Mleczko było sprawdzane na czarnej i białej skórze. Z czarną poradziło sobie świetnie, usuwając brudy nawet z perforowanych elementów skóry. Na białej skórze bardzo dobrze usuwa owady i inne zanieczyszczenia, ma natomiast mały problem z naturalnymi zagłębieniami i rowkami, które powstają w skórze: w głębszych pozostają ślady brudu (np. smaru). Na szczęście nie usuwa nadruków na butach czy kombiku. Jedna buteleczka ma 250 ml, co starcza na dość długo. Szybkość działania jest imponująca. Wystarczy nasmarować, odczekać chwilę i wytrzeć. Pozostała wilgotna warstwa kremu sama się wchłonie.

Nigdy nie lubiłem czyszczenia skóry z owadów, ale z drugiej strony nie lubię jeździć ze zbiorową mogiłą na klacie, więc poświęcałem sporo czasu na doczyszczenie ciuchów. Teraz na szczęście będzie to łatwiejsze. Tym bardziej że Perfect Leather nie nabłyszcza skóry, więc mat pozostanie matem.   

Czyszczenie i odświeżanie skórzanych dodatków z Motul Perfect Leather. Testujemy mleczko do wszystkich rodzajów skóry.
kategoria: chemia
czas testu: 2 miesiące
sugerowana cena: 29 zł
importer: Motul SA, www.motul.com, tel. 22 253 04 08
Zobacz również:
REKLAMA