Test ochraniacza pleców Forcefield Pro L2K

To jeden z tych przypadków, kiedy nie mamy wątpliwości, że testowanemu produktowi należy się najwyższa ocena. Ochraniacz na plecy Forcefield Pro L2K spełnia swoje zdanie w 100% i jest niesamowicie wytrzymały. 

Producent obiecuje: Ochraniacz wykonano z materiału NitrexEvo w technologii RPT (Repeat Performance Technology) i zszyto kevlarowymi nićmi. RPT oznacza, że nawet po wielu uderzeniach jego powierzchnia nie ulega mikropęknięciom ani odkształceniom. Po uderzeniu wraca do pierwotnego kształtu, nie tracąc walorów ochronnych. Dzięki warstwowej budowie żółw optymalnie przylega do pleców, a perforowana powierzchnia zapowiada niezłą wentylację. Regulowane szelki oraz podwójny pas biodrowy oznaczają idealne dopasowanie. Ochraniacz spełnia normę EN 1621-2:2003 Level 2. Rozmiary: męskie S-L, damskie M-L.    

 

 

 

Sprawdziliśmy: Żółw wygląda całkiem nieźle – żółte obszycie robi robotę. Faktycznie jest anatomicznie wyprofilowany, a dzięki szerokiemu zakresowi regulacji (szelki i pas na biodrach) można go idealnie dopasować do pleców. Jego rozsądna grubość oznacza zmieszczenie go nawet pod dopasowanym kombinezonem. Perforacja na wewnętrznej stronie ułatwia przepływ powietrza – zapomnij o przeciągu, ale i tak jest nieźle. Materiał na plecach jest miły w dotyku – przydałoby się tam dorzucić jonów srebra, żeby po dniu spędzonym na torze nie siać feromonem na odległość. Na torze Slovakia Ring żółw przeszedł test bojowy – gleba przy ok. 155 km/h i efektowny zakończony w żwirze slajd na plecach skończył się przetarciem buta i kombinezonu. Na plecach nie było nawet siniaka. Ochraniacz po tej przygodzie nadal wygląda jak nowy – nie ma na nim śladu.     

plus Pas biodrowy na rzep oraz regulowane szelki umożliwiają idealne dopasowanie.    

plus Anatomiczny krój, kevlarowe nici oraz zapobiegająca odkształceniom technologia RPT to jego największe atuty.    

Gwiazdki oceny
Cena: 560 zł
 

REKLAMA