Test plecaka Camelbak The Don

Do tego plecaka zmieści się aż 3 litry płynów, oczywiście bezalkoholowych. To spokojnie wystarczy do pokonywania długich wojaży motocyklem. I do tego właśnie stworzono plecak Camelbak The Don.

Rozpoznanie
Plecak do turystyki motocyklowej i rowerowej, wyposażony w bukłak o pojemności 3 litrów. Pojemność plecaka: 17,5 litra. Wykonany z materiału 600D Poly Ripstop, odpornego na rozdarcia i przetarcia, z membraną Hypalon. Cztery kieszenie zewnętrzne, w tym jedna wodoszczelna, inna, bezpieczna, na kamerę i kolejna wyściełana miękkim materiałem – na gogle. Komora główna z przegródkami i siatkowymi kieszonkami. Panel zewnętrzny na kask full-face i paski stabilizacyjne: mostkowy i biodrowy.

Przebieg choroby
Ten plecak towarzyszył mi podczas dojazdów motocyklem do pracy, przelotów w góry i dalszych wyjazdów. Na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie delikatnego, ale szybko okazał się niemal pancerny. Po 9 miesiącach nie widać na nim żadnego śladu zużycia. Specjalne kieszenie na gogle i kamerę przydawały się bardzo często, a sztywny, wentylowany panel tylny pilnował, żeby w plecy nie było za gorąco. Bukłak ma słuszną pojemność, a dzięki bezwonnej rurce PureFlow woda płynąca przez praktyczny zaworek HydroLock nie zajeżdża gumowcem.

Żeby zapakować kask typu full-face w specjalny panel, trzeba się trochę napocić, ale przydaje się on do mocowania innych rzeczy. Nieco brakuje przeciwdeszczowego pokrowca, bo membrana średnio chroni bagaż przed deszczem. Oprócz tego plecak jest wyposażony w sporo genialnych patentów, takich jak zapinki zapobiegające merdaniu się pasków, uchwyt do rury camelbaka czy też piankowa kieszeń na bukłak utrzymująca temperaturę napoju. Jedyna awaria – urwanie paska – miała miejsce podczas konkretnego wypadku. Oprócz tego wszystko jest OK. Cena do niskich wprawdzie nie należy, ale przecież produkt jest z górnej półki. W kilku słowach: The Don jest wygodny, pojemny, praktyczny, trwały i do tego czadersko wygląda.  

Gwiazdki oceny
Cena: 499 zł
 

zobacz galerię

Zobacz również:
Coraz trudniej wyobrazić sobie życie bez smartfona, który okazuje się przydatny w wielu sytuacjach. Przydaje się również w czasie jazdy na motocyklu, ale wtedy dobrze by było go stabilnie zamocować i skutecznie zabezpieczyć przed pędem powietrza i wodą. Z pomocą przychodzą etui na telefon. Przetestowałem jedno z nich marki Shapeheart.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA