Test rękawic sportowych Büse Donnington

W naszej redakcji aż na osiem miesięcy zagościły sportowe rękawice Büse Donnington. Długi test pozwolił nam na wyszukanie wszystkich wad i docenienie niezaprzeczalnych zalet. 

Producent obiecuje: Sportowe rękawice ze skóry bydlęcej. Karbonowe ochraniacze knykci z wentylacją, gumowe wstawki ochronne na wnętrzu i krawędzi dłoni, mankiecie (nadgarstku) oraz na palcach. Na wierzchu dłoni podwójna warstwa skóry, elastyczne wstawki na wierzchu palców. Wentylacja na palcach, odblask na mankiecie i antypoślizgowe wstawki na palcach wskazującym i środkowym. Regulacja w nadgarstku i mankiecie, ergonomiczny krój.   

 
 
Antypoślizgowe kółka na palcach wskazującym i pozdrawiającym to dobry pomysł. Niestety, szybko się wycierają. Szkoda, że nie działają na ekranach dotykowych.  Paski na nadgarstkach są o 2 cm za krótkie. W efekcie przy każdym założeniu rękawicy pasek wyskakuje ze sprzączki. To wkurza.   

Sprawdziliśmy: Donnington to najwyższy model sportowych rękawic Büse. Towarzyszyły mi zarówno w trasie, jak i na torze, spisując się bez większych zarzutów. To dobrze świadczy o ich uniwersalności. Są dobrze dopasowane, choć wymagało to odrobiny czasu, bowiem sztywna skóra, z której są uszyte, jest sztywna, a dwie warstwy na wierzchu dłoni jeszcze ją usztywniają. To spowodowało, że nie od razu czułem się w nich dobrze, a po dłuższej przerwie znów trzeba było je nieco rozbijać. Dobrze spisuje się wentylacja. Rękawice zapewniają pewny chwyt i nie uwierają. Są bardzo dobrze wyposażone, a poziom bezpieczeństwa to wysoki pułap. Mają sporo protektorów w odpowiednich miejscach, do tego odblaski i podwójną warstwę skóry. Szkoda, że w tak wysokim modelu rękawic sportowych zabrakło połączenia palców serdecznego i małego oraz wstawek np. ze skóry kangurzej, które trochę by je zmiękczyły. Rękawice są wykonane bardzo solidnie, wręcz pancernie. Budzą zaufanie, a do tego nie farbują po przemoczeniu. Jedyny naprawdę wkurzający detal to za krótki pasek regulacji na nadgarstku, który wysuwa się z plastikowej sprzączki za każdym razem. Czasem jest też problem z ich doczyszczeniem, zwłaszcza w otworze wentylacyjnym na ochraniaczu knykci. Trochę przeraża też cena i za to ocena dobra.

Gwiazdki oceny
Cena: 470,24 zł
 

 

 

Zobacz również:
REKLAMA