Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
2.3

Test zestawu Modeka Ventura GT

Zestaw tekstylny Modeka Ventura GT jest praktyczny i trwały. Zobacz, jak wypadł w 8-miesięcznym teście.

Test zestawu Modeka Ventura GT

Producent obiecuje: Do wykonania zestawu użyto tkanin Poliamid 500 D i Cordura 1000 D. Ma on wypinane membranę Sympatex Z-Liner i ocieplenie. Protektory barkowe i łokciowe SaS-Tec są certyfikowane wg normy EN 1621-1; protektor plecowy SaS-Tec certyfikowany wg normy EN 1621-2. Widoczność poprawiają odblaski 3M Scotchlite. Zestaw ma system wentylacji Airvent, w kurtce zastosowano dodatkowe panele wentylacyjne na kieszeniach piersiowych (Air Draft Technology).

Sprawdziliśmy: W ostatnich latach Modeka sporo pracowała nad designem, co widać choćby po zestawie Ventura GT, który wygląda świetnie. Nie jest on wyłącznie czarny (to – jak dla mnie – wielki plus), a mimo to nie brudzi się zbyt szybko. Co więcej, Ventura nie boi się wizyt w pralce, a plamy z błota bez śladu znikają z jasnego materiału. Zestaw jest utrzymany w off-roadowym stylu, ale – jak widać na zdjęciu poniżej – pasuje też do motocykli drogowych. Na początku nie byłem przekonany, czy wszystkie kieszenie rzeczywiście muszą być zapinane na zamki. Dziś jestem pewien – tak! To rozwiązanie jest proste, bezpieczne dla portfela oraz schowanych w nich kluczy i po chwili przyzwyczajenia łatwe w obsłudze. Zestaw Ventura GT ma aż dziewięć zamykanych kieszeni zewnętrznych. Do tego kieszeń napoleońską z wodoodporną saszetką na dokumenty i kieszeń na komórkę w podpince. Fajnym patentem są dwie otwarte kieszenie w kurtce, pozwalające ogrzać zmarznięte dłonie.

Ventura GT najlepiej spisuje się latem. I to wtedy, gdy jest bardzo gorąco (wtedy docenisz system wentylacji z wielgachnymi wywietrznikami na klacie oraz otwieranymi na zamki wywietrznikami na plecach i udach) oraz gdy jest dość chłodno, bo wtedy wpięte membrana i podpinka robią swoją robotę. Najgorsze posunięcie: włożony na T-shirta zestaw z wpiętą wyłącznie membraną. Ta błyskawicznie przykleja się do ciała, więc po chwili masz wrażenie, jakbyś był w saunie.

Po prawie roku męczenia wszystkie szwy i rzepy trzymają się dzielnie. Jedyne, co wymięka: zamek spinający spodnie z kurtką powoli zaczyna się odrywać. Nogawek spodni nie da się zapiąć na cholewce buta off-roadowego, bo mają za wąski krój.

Najsłabszym punktem Ventury GT są szelki, więc najlepiej od razu schowaj je w szufladzie. Dlaczego? Bo mają tylko krótkie gumowe wstawki, więc przy schylaniu mocno się napinają i wtedy czekasz, co pierwsze puści: ramiączko czy zamek w spodniach.

Ocena: Dobry * * *

 

   plus Odpinane panele na klacie: dzięki nim poczujesz wiatr we włosach.

   plus Kieszenie zamykane na zamki są świetnym rozwiązaniem...

   plus ...podobnie jak regulowana stójka, pasująca do każdej szyi.

   minus Nie licz, że w off-roadowych butach zapniesz nogawki na cholewkach.

Zobacz również:
Hyosung Exiv 250 to nowa, lekka i łatwa w prowadzeniu maszyna, która na wiosną pojawi się w ofercie Arkus & Romet Group.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE