Testujemy turystyczny komplet odzieży Macna Geo/Nomade

Niemal cały rok nasze redakcyjne ciało poddawało kurtkę oraz spodnie Macna Geo/Nomade wielu próbom. Końcowa ocena dla tego zestawu choć naciągana, to nadal pozytywna. 

Zapięcie pod szyją zbyt często się rozpina. Na szczęście nie furkocze i nie obija kasku podczas jazdy. Do poprawki!

Macna Geo/Nomade

Producent obiecuje: Zestaw kurtka + spodnie do turystyki uszyty z materiałów C-Touch, Dynax i R-tech, 3-warstwowa konstrukcja (kurtka + wypinana membrana Raintex + wypinana podpinka ocieplająca). Przeznaczony do użytku całorocznego, wyposażony w protektory kolan, łokci, ramion i pleców. Kurtka ma pięć zapinanych kieszeni zewnętrznych i dwie wewnętrzne, spodnie – cztery kieszenie. Wentylacja: kurtka – dwa kanały + wypinany panel, w spodniach – brak.

Zapięcie pod szyją zbyt często się rozpina. Na szczęście nie furkocze i nie obija kasku podczas jazdy. Do poprawki!
Panel, który miał wyglądać bajerancko, odkleił się, więc wygląda szpetnie.
Świetny patent – duży panel przedni można odpiąć, a pod nim jest siatka. Superwentylacja.
Zapięcie pod szyją zbyt często się rozpina. Na szczęście nie furkocze i nie obija kasku podczas jazdy. Do poprawki! Panel, który miał wyglądać bajerancko, odkleił się, więc wygląda szpetnie. Świetny patent – duży panel przedni można odpiąć, a pod nim jest siatka. Superwentylacja.

 

Sprawdziliśmy: ten zestaw w trudnym do przegapienia kolorze á la roboty drogowe był testowany blisko rok. Bardziej w kość dostała kurtka, która sporo się najeździła. Wykazała się świetną wentylacją, zwłaszcza wypinany panel w formie kołnierza, który powodował, że upały były niestraszne. W niższych temperaturach zestaw spisał się nie gorzej. Wentylacja na rękawach jest efektywna, ale trudna w obsłudze – gumowane zamki chodzą opornie. Kurtka jest dobrze wykonana, wygodna, a jej dopasowanie dość łatwe za sprawą regulacji na ramionach i w pasie. Wkurzającymi drobiazgami są wciąż rozpinający się pasek pod szyją i odklejające się panele imitujące skórę płaszczki na ramionach (prawdopodobnie od plecaka). Dopranie kurtki w tym kolorze jest trudne. Spodnie, mimo że wygodne i dobrze uszyte, trzeba skrytykować za nieco zbyt wąskie nogawki (przez co kieszenie na udach były bezużyteczne) i za kompletny brak wentylacji, co w ciepłe dni powodowało klimaty rodem z sauny. Kurtka – mimo nieco wkurzających drobiazgów – wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Natomiast spodnie nieco odstają od jej poziomu. Ponieważ ocenie podlega zestaw, a nie jego elementy, komplet Macna Geo/Nomade zasłużył na naciąganą ocenę dobrą. Za taką kasę oczekiwałem nieco więcej.

Cena: 1988 zł (1279 + 719)
Ocena: Dobry ***

Zobacz również:
REKLAMA